Wpis z mikrobloga

@knur3000: No ciekawe kto kupuje maczka do gier xD
Oni celują obecnie w inny target. Widziales u nich ostatnio reklame gamingu jak uzytkownik odpala u nich BF?
Poza tym jak ktos bedzie bardzo chcial pograc na maczku to odpali se GeForceNow.
  • Odpowiedz
Nie da się zainstalować połowy normalnych programów które ludzie używają


@knur3000: oho, naczelny argument fanboyów wind0wsa. Wyobraź sobie, że ludzie mają różne potrzeby i dla połowy osób wystarczy przeglądarka i podstawowe programy, które są w każdym systemie.

Specjalistyczne oprogramowanie dostępne tylko na wind0wsa to nisza, tak samo jak specjalistyczne oprogramowanie dostępne tylko na Maca albo tylko na Linuxa.

o gierkach nie wspominając


Bo gracze nie są grupą docelową dla tych komputerów.
  • Odpowiedz
Mam maczka 13 pro i od niedawna iphone’a 13 i stwierdzam, ze to chyba jednak nie jest warte swojej ceny. Jednolity system przeciętnemu uzyszkodnikowi nie jest potrzebny bo ten nie wie jak z niego korzystać
  • Odpowiedz
Mozna nie lubic apple ( sam mam ambiwaletne odczucia ) ale ta firma to jest inny level


@Sibu: tak, inny level #!$%@?. Nie da się zainstalować połowy normalnych programów które ludzie używają, o gierkach nie wspominając, ale w zamian można używać programów których inni normalni ludzie nie mają więc nie ma jak przesyłać plików xD

@knur3000:

Ja poerdole sprzęt do pracy gdzie działają najlepsze programy do obróbki grafiki, wideo czy
  • Odpowiedz
czy programowania a koles pisze o braku wsparcia gier XD idź #!$%@? pograć w fornite na swoim PC. Ten MacBook to inny target


@Ka4az: ale co to w ogóle za argument że inny target XD? Jak mam pcta z windowsem to se mogę odpalić te wszystkie programy do obróbki graficznej mogę sobie odpalić wsl'a jakbym potrzebował coś z linuxa, moge se odpalić dokera i wszystko co potrzebne do programowania i potem
  • Odpowiedz
Miałem przez 3 lata ipada, sprzedałem kilka tygodni temu. Wykonanie ok, jakość obrazu była rewelacyjna, szybkość ok, ale system jak dla mnie zbyt ograniczony. Przesłanie czegokolwiek na inny nośnik niż od Apple to #!$%@? męczarnia, pobranie byle filmu to też mnóstwo #!$%@?, nawet głupie ustawienie domyślnej przeglądarki było niewykonalne jeszcze pół roku temu. Nie, dziękuję bardzo. Rewelacyjny ekran nie zrekompensuje mi upierdliwości tego środowiska, tym bardziej, że pseudo ekologiczne #!$%@?, rzekoma innowacja
  • Odpowiedz
i jeśli chcesz dodatkowo grać w gierki to musisz kupić jakiegoś pleja czy inną konsole


@Positano1: i w czym tu problem? Kupując lodówke chcąc pograć też musisz kupić sobie konsole bo na lodówce nie pograsz. Co to w ogole za argument, że sprzęt jest #!$%@? bo nie da się na nim robić konkretnej czynności (gdzie apple nawet się nie targetuje na gamerów)
  • Odpowiedz
@Positano1: Możesz odpalić. Co nie znaczy, ze wszystko będzie działać dobrze. A na MacBooku tak. I właśnie za to się płaci. MacBooki sprzed paru lat oferują dalej mega stabilność systemu i wydajność, o której sprzęty z Windowsem w tej cenie mogą pomarzyć. I taki jest fakt
  • Odpowiedz
@Sibu: Apple to firma pełna hipokryzji i działań antykonsumenckich, jednocześnie są mistrzami marketingu. Na przykłąd w najnowszych modelach nie można wymieniać części. Wszystkie części ( np kamera czy bateria) są ze sobą sparowane i po kupieniu dwóch nowych modelu gdy rozbierzesz je na części i pozamieniach, złożone telefony nie będą właściwie działać. Swego czasu softwerowo udupili starsze modele sprawiajac że bateria krócej trzymała. Wciąż opierają sie przed zmianą standardu USB z
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: Poza tym mam dziwne wrażenie, że teraz będą kosić gruby hajs na wymianie akumulatorówxD Robią z najnowszych macbooków stacjonarny PC (chwalą się, że można podłączyć chyba 4 monitory o wysokiej rozdzielczości). Mój macbook pro z poprzedniego roku w 2 miesiące jako stacjonarka stracił ponad 10% wydajności akumulatora.
  • Odpowiedz