Wpis z mikrobloga

Miraski, dziwna sytuacja spotkała mnie dzisiaj w tramwaju, mianowicie, była kontrola biletów, kanar sprawdza mój bilet zakupiony w apce mobilet, po czym prosi o legitymacje studencka. Dalem mu te legitke, sprawdzil waznosc i mowi, ze kupilem bilet juz w trakcie kontroli biletów i zaczyna spisywać moje dane z legitymacji. Odpowiedziałem mu na to, że mam ważny bilet podczas kontroli (kupiłem go chyba z 2 min przed tym jak zaczął mnie sprawdzać), więc o co chodzi? Gościu do mnie, że kara wynosi 150zł. Powiedziałem, że ja nie przyjmuję takiego mandatu. Oddał mi legitymację, kazał jeszcze raz pokazać bilet i spytał, czy na pewno nie będę przyjmował kary - odpowiadam, że no nie, nie będę, na co gościu bez słowa odszedł i wyszedł z tramwaju. No i tak sobie myślę teraz, czy ja dostałem ten mandat w takim razie i będę się musiał gdzieś odwołać jeszcze, czy nie? Dodam, że żadnej parafki nigdzie nie składałem, ani żadnego papierka od niego nie dostałem. Może ktoś jest bardziej kompetentny w temacie i coś podpowie? xD

#komunikacjamiejska #poznan #ztm #autobusy #tramwaje #kanary #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@trogatelnaya_raduga: W sumie kiedyś byłam świadkiem sytuacji ze gość mimo ważnego biletu dostał mandat, bo kanar widział ze typ nie wsiadał na tym samym przystanku co oni, a bilet trasowy miał od niego, wiec twierdzili ze są w stanie udowodnić po monitoringu ze jechał bez biletu wcześniejszy odcinek. Zastanawiam się czy twój przypadek nie podlega pod podobny paragraf. Ale odwołanie chyba zawsze można próbować pisać ¯_(ツ)_/¯
@trogatelnaya_raduga ja dwa razy kupiłem bilet przy kanarze i nie mógł mi wystawić opłaty dodatkowej, kontrola biletów zgodnie z regulaminem zaczyna się od słów dzień dobry poproszę bilet do kontroli a nie przed. Z tym że to było przed nowym regulaminem który wszedł w tym roku.
@trogatelnaya_raduga: to tak, nie wiem czy wszystko aktualne w razie czego i polecam sprawdzić:
1. Na "mandacie" a właściwie opłacie dodatkowej nie musi być twojego podpisu, to tak samo jak na parkingu. Mogą cię potem ścigać i wpisać do BIG, najlepiej mieć aktywne BIK (Ta płatna opcja za 99 zł/rok). Mnie kiedyś Play wpisał za nic, tzn. sprawa była wyjaśniona, nie zalegalem z niczym a potem w BIGu było że zalegalem
@r4do5: @Limonene: byłem świadkiem jak Sebek nie chciał przyjąć tego "mandatu" i powiedział że nie podpisze. Kanar sobie to zanotował, dał mu tek kwitek bez podpisu, on go odrazy wyrzucił i wyszedł z tramawaju. Na co kanar że jak już ktoś ma 30 to mu bez różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
To było z 3 lata temu więc mogło się coś zmienić.

Na dobrą sprawę za
Jako, że czuję się osobą kompetentną mam obowiązek Ci pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º). Wszystko co poniżej napisze odnosi się do Krakowa - nie wiem jak wyglądają kontrolę w praktyce w innych miastach, ale bazując na tych samych przepisach powinno być identycznie. Najgorsze co mogłeś zrobić była odmowa złożenia podpisu. Zapytasz, dlaczego? Otóż dlatego, że nie dostałeś kwita (tego białego papierowego gówna - wezwania do zapłaty). A w