Wpis z mikrobloga

Dylemat z serii co zrobić.
W skrócie: 3 miechy temu kupiłem mieszkanie i mam problem z jego wentylacja oraz wciąż walczę z pleśnią na oknach.
Mam mieszkanie dwupoziomowe i na górnym poziomie mam odwrócony ciąg w kominach. Na dole jest ok, na gorze z nich wieje. W spółdzielni mnie spławiali że to wina złej wentylacji w mieszkaniu. I rzeczywiście, żadne z okien nie ma nawiewników czy tam nawietrznikow. Na razie jestem na etapie szukania serwisu okien z terminem, ale czy rzeczywiście to diametralnie zmieni sytuację? Czy to raczej wina zlego wykończenia kominów na dachu?
Ktoś miał taką sytuację?

#mieszkanie #nieruchomosci #budownictwo
  • 13
@voucher_z_biedry Czy okna maja mozliwosc rozszelnienia? Jaka wysokość komina ponad polacia dachu? Ktora strefa obciążenia wiatrem? Przewody drozne? Drzwi do kuchni i lazienki maja kratke o odpowiedniej wielkosci? Czy na dachu sa nasady obrotowe (turbowenty)?
@seanconnery: czego nie miales? Ciesnienia, podcisnienia, tego ze cieple powietrze jest lzejsze niz zimne i unosi sie do gory?(Nie, cieplo samo w sobie nie idzie do gory jak niektorzy sadza.). A nawet jesli to nie bawiles sie nigdy za dzieciaka glupia strzykawka czy pompka do rowera, zatykajac palcem i probujac napompowac albo zassac? Juz na podstawie tej zabawy mozna takie podstawowe rzeczy zaobserowac i zrozumiec.
@voucher_z_biedry: instaluj okna z nawietrznikami, jak problem się nie rozwiąże to bym uderzała do kominiarza. Gdzieś tu ktoś pisał ostatnio, że coś z kominem było nie tak u niego, i był remont i pozbyto się problemu. Oczywiście spółdzielnie nie chcą tego robić bo to koszty.


@little_muffin albo można taniej, rozszczelnić okna i sprawdzić czy coś pomoże