Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś prostym językiem napisać na czym polega ten cały Blik?
Coś kojarzę że to jakby dodatkowa wartstwa bezpieczeństwa między sklepem a bankiem. Tylko tyle czy coś jeszcze oferuje? Czemu często z niego korzystają przestępcy?

#pytanie #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rruuddaa podała bardzo lakoniczny opis, bo blik ma kilka innych funkcji. @pinkpussy: nie jest to żadna dodatkowa warstwą bezpieczeństwa. To jest po prostu inny rodzaj płatności - możesz płacić przelewem, kartą lub blik. Dodatkowo w bankomacie zamiast wypłacać pieniądze z karty możesz podać kod blik. Działa też w Lidl i Biedronce. Dodatkowo jest jeszcze opcja "czek blik", gdzie wystawiasz kod i od razu jest zaakceptowany na konkretną kwotę -
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: @Rruuddaa: Dzięki. A jest to opłacalne? Jak dużą prowizję pobierają, czy może stała opłata?
Czy jeśli np. podam komuś mój numer telefonu mając Blik, to mogę przyjąć pieniądze bez zdradzania moich danych tej osobie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkpussy: tak, podajesz tylko numer, kasa trafia w całości - jak ktoś Ci wysyła 4 zł to z jego konta znika 4 złote a u Ciebie się pojawia też 4 złote. Nie ma tu prowizji płaconej przez wysyłającego ani odbierającego.
  • Odpowiedz