Wpis z mikrobloga

Ile złotych rocznie może kosztować takie wyświetlanie godziny przez piekarnik elektryczny? Pytam, bo moja mama panikuje że rzadko używa piekarnika a takie wyświetlanie godziny przez 24h/7 jakoś znacząco podniesie jej rachunki za prąd, a moim zdaniem to będą groszowe sprawy. Kto ma racje?
#pytanie #agd #kuchnia #elektryka
JohnShelby - Ile złotych rocznie może kosztować takie wyświetlanie godziny przez piek...

źródło: comment_1634294518GhYvN6RLs0yIb4xqL9l6X1.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnShelby: Ledy to pikuś, znajomego matka, jak jeszcze chodziliśmy do szkoły średniej, darła mordę że ten do wyłączników w swoim pokoju podczepił neonówki w szereg z żarówkami i ona nie będzie płaciła za prąd co ciągnie ta żarówka.
  • Odpowiedz
@JohnShelby: Możesz sobie kupić u chińczyka jakieś tanie gniazdko inteligentne. Zlicza pobór mocy w czasie. Na podstawie tego konkretnie obliczysz koszt pracy takich urządzeń. Gniazdko być może wykorzystasz do innego urządzenia, które pobiera większy prąd a nie musi być włączone na przykład w nocy. Ustawisz konkretne godziny kiedy ma zasilać wpięte urządzenie z aplikacji na smartfonie.
Ja mam takie i używam do zapalania łańcucha choinkowego z diodami LED tak aby
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double
@JohnShelby wynajmowałem pokój u kolegi i mi zawsze kazał wyłączać pralkę od razu jak się skończy bo ten wyświetlacz mu ciągnie prądu, ciężko mu było wytłumaczyć że to w groszach jest koszt jakby całymi dniami była włączona
  • Odpowiedz