Wpis z mikrobloga

Hejo Mirki z #wroclaw, mam do was pytanie w sprawie wspaniałej komunikacji miejskiej, o której tyle się słyszy na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sobotę o 8:22 mam przyjazd ciapongu na Dworzec główny i do 9:30 muszę być w budynku na ul. Mianowskiego. Mogłabym iść pieszo, najkrótsza trasa na mapach ma jakieś 5km, ale to by było na styk. Jakdojadę pokazuje takie trzy opcje.

I teraz pytanie do was, co jest pewniejsze we Wrocławiu autobus czy tramwaj? I czy uważacie, że jest szansa faktycznie dojechać w takim czasie jak pokazuje jakdojade czy może jednak realia są inne?

Z góry dzięki za informacje
Hatifnati - Hejo Mirki z #wroclaw, mam do was pytanie w sprawie wspaniałej komunikacj...

źródło: comment_1634294468EWlb24MOtoAfPCzO8FVsTB.jpg

Pobierz
  • 16
@Hatifnati: pewniejsze jest to co akurat podjedzie - czyli musisz wiedzieć, co gdzie jeździ. Wysiadasz na zaciszu (najlepiej), czyli opcje masz 2 - albo autobus D z galerii dominikańskiej, albo autobusy 111, 121, 131, 151, D z placu grunwaldzkiego. W oba miejsca dojedziesz obecnie z dworca praktycznie dowolnym tramwajem, wsiadaj w tą linię, która akurat podjedzie.
@Hatifnati: pakuj sie w 9, wysiadasz na przystanku "kochanowskiego" i tam sa tablice elektroniczne z informacja co i za ile minut przyjedzie.
W jakikolwiek autobus nie wsiadziesz (na tym samym przystanku), on bedzie jechal w strone ktora potrzebujesz, wysiadasz na drugim przystanku "zacisze"
@Hatifnati: ja bym wsiadła w to co przyjedzie pierwsze, przesiadki są na takich przystankach, że nie powinnaś szczególnie długo czekać. No i polecam apkę buslive, która pokazuje aktualną pozycję pojazdów, bo cóż, rozkłady to tylko wskazówki xD