Wpis z mikrobloga

Upadająca Dara Kebab dostała bardzo jej potrzebną pomoc finansową od państwa Polskiego, dlatego ta na skraju bankructwa Dara zaczęła obsiewać Rzeszów nowymi lokalami. Państwo z tektury. xD
#rzeszow
  • 17
  • Odpowiedz
@CZADowski: a było gdzieś, że są bankrutami? Bo to, że cyckają dotacje to większość firm niestety tak robi. U mojego brachola w firmie, gdzie dostarczają piece grzewcze do budowlanych czy sprzedają indywidualnie obcięli pensje pracownikom, zgłosili się do rządu o dotację bo sytuacja zła, a w międzyczasie prezesi wymienili samochody na nowe i kupili firmowy helikopter xD
  • Odpowiedz
@CZADowski: dlaczego mieliby nie dostać skoro ograniczyli sprzedaż i obroty spadły? Żeby było jasne, nie jadam tam i nie lubię kompletnie dary ale piecze cię dupa bo ktoś ma?
  • Odpowiedz
@rmk93: czemu miałaby boleć dupa? Otwierają nowe lokale, więc w takim układzie nie biorą pieniędzy potrzebnych im do utrzymania się, tylko żeby jeździć kolejną Panamerą. W tej sytuacji trzeba #!$%@? bojkotować. Te pieniądze w skali ogromnego morza potrzeb na system zdrowotny to nic, ale jeśli cokolwiek wyciągają ze wspólnego małego garnka, przy tym obrastając w tłuszcz, nie robi tak jakoś z nich pobożnych muzułmanów, a raczej raka na organizmie obywateli Polski.
  • Odpowiedz
@zjem_wszystko: widzę cały czas kręcące się wokół ich lokali te same typy, te same Turki. Wszystko kontroluje jedna rodzina wg mnie. Nie kryją się w ogóle cygańskim blichtrem, więc nie trudno, żeby zapadli w pamięć.
  • Odpowiedz
@CZADowski: ale ty pieprzysz jak potłuczony. Jezeli spadły im obroty o 40% rdr to należą im się pieniądze tak jak każdemu innemu przedsiębiorcy, jak masz jakieś zastrzeżenia to wyślij donos do skarbówki
  • Odpowiedz
@rmk93: jak ci w małym przedsiębiorstwie spadną o połowę, to to odczujesz i wtedy zdecydowanie się należą. Jak spadają gościom jeżdżący panamerami, gelendami, otwierający w ciągu roku 5 lokali, to wtedy śmieją się z Ciebie i doją kulawy system.
  • Odpowiedz
@CZADowski nic nadzwyczajnego o ilu firmach słyszałem, że podczas kryzysu związanego z wirusem dorobili sie na rzadowych dotacjach. Specjalnie tak przesuwali zamówienia, aby spadły obroty, a następnie, starali sie o to aby dostać ,,tarczę,,. Pracownicy nic z tego nie dostali, a prezesi itp. cieszyli sie z pieniążków
  • Odpowiedz
@CZADowski: Aha, czyli jak jakiś Józek ma zakład krawiecki i mu spadły obroty o 50% to jemu się należy, ale legalnie działająca Dara, która ma ZAWROTNĄ ILOŚĆ 4 LOKALI już się nie należy, mimo iż składa się w podatkach do tego samego kapelusza z którego dostał Józio?

@producent_smogu: Jak "przesuniesz zamówienia" w przedsiębiorstwie gastronomicznym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DBR9: zgodnie z obiegową opinią, to dara się dorabiała na przekrętach i tematach okołokryminalnych, znani i lubiani Czeczeni w tej opowieści również figurują, do tego blisko i oficjalnie z nimi związany wpadł do pudła jakiś czas temu - dlatego się nie należy. Ale to wszystko pewnie to tylko opowieść miejska. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przesuwać można - wystarczy nie wbijać na kasie. Ile to razy się nie
  • Odpowiedz
@DBR9: mówię przecież, że opowieść miejska. Jedyne, co mogę potwierdzić, to fakt, że blisko z nimi związany Czeczen wpadł, bynajmniej nie chodzilo o handel muzułmańskimi dewocjonaliami. Info ogólnodostępne w sieci.
  • Odpowiedz
@DBR9: W sumie taka ciekawostka z Darze po 22 w piątek/sobotę jeszcze nie zdarzyło mi się otrzymać paragonu, zawsze muszę prosić, cóż być może po prostu zapominają się.
  • Odpowiedz