Wpis z mikrobloga

Ogólnie zacząłem studia informatyczne i chciałbym sie zapytać i prosić o radę, czy po pierwszym roku jest już jakaś realna szansa na płatny staż? Chodzi głowie o programowanie. Chciałbym w między czasie nauki samemu sie szkolić w jakimś języku. Prosiłbym o jakieś rady.
#programowanie #informatyka
  • 9
@Amateras: misiek, jak się skupisz na programowaniu, będziesz miał co pokazać na rozmowach rekrutacyjnych to nie tylko się dostaniesz na staż, ale Cię zgarną na juniora. Wiek czy studia nie mają znaczenia.
@Amateras: Rady mam dwie - nie oblej matmy albo innej fizyki. Te przedmioty są traktowane jako sito na pierwszych latach. Rada druga - nie ważne czy zaczniesz od programowania w javie, c++ ,c# czy innej Adzie - ważne żebyś miał programowanie od pierwszego roku. Jeżeli nie masz - zmień studia - serio.

Swego czasu nieźle ogarniałem c++. Dałem radę przejść test z Javy na rekrutacji po tygodniu-dwóch przygotowania. W większości posiłkując
@Amateras: zależy co umiesz, znam osoby pracujące jeszcze przed studiami, albo zatrudniane podczas I roku studiów, ale fakt, że po prostu dużo juz umiały. Nie ważne jest na którym jesteś roku, ale co umiesz. Studia ogólnie sa fajne, bo 1) poznajesz ludzi 2) uczysz się pewnych rzeczy w sposób bardziej uporzadkowany, o których czasem nie pomyślisz, a później się przydają.