Wpis z mikrobloga

Sezon 2023/2024

Hoyo Kowalski będę tęsknić

Szykując się do eliminacji LKE na początku lipca zebraliśmy plony wcześniejszych działań i zgarnęliśmy sporo piłkarzy z wolnego transferu lub za pieniądze:
Flynn Downes - na początku nie pokazywał nic ciekawego, ale teraz jest podstawowym pomocnikiem, który wygryzł starzejącego się Mioca z roli pomocnika odbierającego piłę
Maik Nawrocki - poszedł na wypożyczenie
Ubong Ekpai, którego po długiej sadze zgarnęliśmy po prostu przez propozycję kontraktu, a nie wykup z Legii - u nas miał być trzecim rezerwowym, ale było mu źle więc w przerwie zimowej się pożegnaliśmy
Ilias Amanatidis - genialny newgen 18 lat, z miejsca przeskoczył Klimenta i Knolla w hierarchii napastników, niestety nie sprowadziłem mu nikogo do pomocy w aklimatyzacji i mniej więcej wtedy kiedy się rozstrzelał, zaczął żądać transferu. Wykupił go AEK korzystając z klauzuli wykupu, przeszedł do nich w styczniu 2024 za w sumie 16 mln zł. Zostawiając nas z osłabionym atakiem bo Knoll nie zadowala, a Kliment się starzeje.
Goncalo Borges
Ognjen Mrsic
Kuba Wiśniewski
I byłoby pięknie, gdyby nie to, że nagle kilka klubów z zaskoczenia rzuciło kasą wystarczającą na aktywację klauzuli u młodziutkiego Hoyo-Kowalskiego. Sami też zaproponowaliśmy mu nowy kontrakt, ale niestety - chłopak wybrał przyszłość w Atletico Madryt, a my zostaliśmy bez nowego lidera defensywy zgranego z Urygą i przy okazji młodzieżowca. Rekord transferowy pobity, dostaliśmy z niego określony % i trzeba było zacisnąć zęby i próbować jakoś spożytkować te pieniądze z korzyścią dla drużyny.

Czas wyrzucić węża z kieszeni
W naszym projekcie bardzo zależało nam na wzmacnianiu sytuacji finansowej klubu. Niestety nie można przesadzać, gdyż niewykorzystane pieniądze są przejadane przez zarząd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za hajsy z Hoyo Kowalskiego kupiliśmy:
Tomas Strnad - newgen za 210 tys zł
Dominik Stumberger - 23,5 tys zł - po długich przebojach stał się podstawowym obrońcą, zastępcą Kowalskiego
Todor Todoroski - 875 tys zł (w sumie wartość może wynieść 1,5 mln zł). On po pewnym czasie wygryzł Szotę z boku obrony.
Jakub Drozd - 275 tys zł - na razie nic ciekawego nie pokazał, ale jest młodziutki
Jovan Nisic - kupiony za 1,4 mln zł (w sumie może być 2,1 mln zł) - na razie jestem zawiedziony, rzadko gra, często jest kontuzjowany, szybko się męczy i nic spektakularnego nie pokazuje.
Martin Vorel - newgen za 1,7 mln zł (może wynieść 3mln zł).

Zawsze miałem łeb do interesów
Mój transfer roku to Juliusz Letniowski z Widzewa - kupiłem go za 275 tys zł, ale... nie zdążyłem zarejestrować na E-klapę a i okazał się być słabiutki. No dobra, pobuja się chłopak chwilę w limbo ale w styczniu odszedł opchnięty gdzieś za 500 k zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

Lukvas Provod - gościu na lewe skrzydło lub napad, Legia na niego polowała a ja mając niewiele danych na jego temat rzutem na taśmę w ciemno zaproponowałem mu kontrakt, trochę żeby krzyżować szyki przeciwnikowi. No i poszedł do mnie i żałuję - drogi, często kontuzjowany, rachityczny. Na szczęście w styczniu udało się go opchnąć za 13 mln zł, z czego Lukas dostał swój kawałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilku zawodników chciało odejść w lecie lub ja ich skreśliłem, żeby jeszcze zarobić - było trochę ruchu w transferach ale to już nie będę się rozdrabniać. Wielkim sukcesem letniego okna było to, że Ronaldo Camara, który zażądał transferu, nie zdążył znaleźć klubu, który wykupiłby jego klauzulę odejśćia.

Co tam w Europie?
Mistrz Polski - Lech wszedł do Ligi Europy z Partizanem, Bayerem i PSV. Legia i Wisła weszły do LKE. Wisła w ostatniej rundzie trafiła na zblazowane i zmęczone Levante, które w dwumeczu rozjechała 9:4. Legia rozpykała Maccabi Hajfa 3:1. Zwycięzca pucharu czyli Górnik odpadłw. czwartej rundzie po bezbramkowym pojedynku i karnych z FC Nordsjaelland ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W Polskim futbolu nie ma już słabeuszy

Zapowiadano nam trzecie miejsce w lidze, ale patrząc na słabą predyspozycję Legii i Lecha, liczyliśmy że dzięki mocniejszej ławce rezerwowych tym razem uda nam się nastukać dużo punktów zanim rywale złapią formę, ale... sami zaczęliśmy punktować jeszcze gorzej od nich. W okolicy października bujaliśmy się w środku tabeli, mieliśmy problem z łatwym traceniem goli. Środek obrony bez Hoyo-Kowalskiego i ze starzejącym się Urygą zaczął tracić, nie pomagały też nasze korekty taktyki, które przyniosły więcej szkody niż pożytku. Na szczęście wyszliśmy na prostą i w ostatnich pięciu kolejkach przed przerwą zgarnęliśmy komplet punktów.

Krok do tyłu
W LKE tym razem idzie nam gorzej, ale też graliśmy z mniejszą determinacją odkąd wiedzieliśmy, że mamy zaklepane drugie miejsce - musieliśmy ratować ligę. Legii poszło lepiej - zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. My w następnym meczu trafimy na Galatasaray, ale bardziej interesuje nas walka o jak najwyższe miejsce w lidze, bo dochodzenie do LKE przez PP to nie jest coś, co byłoby pewniakiem z naszej strony.

Mamy już prawie luty, właśnie dostaliśmy kasę za Amanatidisa i... właśnie Bayern wykupił za klauzulę 19 250 000 mln zł Ronaldo Camarę (,). Na szczęście już szukałem zastępstwa dla Camary, ale wydawało się, że nikt go jeszcze nie wyjmie. Niestety sam to sprowokowałem, grzebiąc w oczekiwanej kwocie za piłkarza, co w jakiś sposób pobudziło zainteresowane kluby.

#karierafrajera #fm21 #footballmanager #fm
Tanzanit - Sezon 2023/2024

Hoyo Kowalski będę tęsknić

Szykując się do eliminacj...

źródło: comment_1634200095qMojCaaWi0M6R3nlMr9gis.jpg

Pobierz
  • 5
@Tanzanit: nie wiem czy to słuszne posunięcie, ale po tym jak mi ze składu wypadło kilku piłkarzy bo ktoś użył klauzuli minimalnej, teraz gdy kontraktuję nowego piłkarza z dużym potencjałem to ustawiam tą klauzulę do jakichś ogromnych wartości
@wuju84: Ja chyba zrezygnuję z klauzul, albo też będę jakieś kosmiczne wartości ustawiać, niestety czasem agent piłkarza wymaga jakiejś konkretnej kwoty( ͡° ʖ̯ ͡°)