Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje jakim cudem poprawnie zainstalowała mi sie instalka do Linuxa Mint przez UNetbootin na pendrivie 3,7 GB gdzie wymagania to było 4,01 GB.
Zainstalowałem przez tego pendrive owego Linuxa na laptopie i działa.
Jest możliwe że Linux został zainstalowany ale powiedzmy nie „cały” ale czy wtedy sama instalacja powinna sie nie udać?
#informatyka #linux #programowanie
  • 13
@object: Instalka waży lekko ponad 4 GB
@makrofag74: @fervi: Dobra widze że pendrive ma pojemnosc ponad te 4 Gigabajty czyli mieliście racje.
Ale czy teraz nie ma takich praktyk że zazwyczaj tej pamięci jest mniej niż deklarują na samych pendrivach tak jak jest napisane w tym linku?
Dzięki.
Ale czy teraz nie ma takich praktyk że zazwyczaj tej pamięci jest mniej niż deklarują na samych pendrivach tak jak jest napisane w tym linku?


@HerhontMistrz: Mam tak z dyskiem twardym 5TB. Niby 5TB, ale 4.5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tu nie chodzi o iso tylko plik FAT32 na rozruch komputera który nie posiada żadnego systemu. A z pendrive mi iso nie czyta.


@HerhontMistrz: Teraz jeszcze bardziej nie rozumiem.

Tak FAT32 ma limit wielkości pojedynczego pliku do 4GB ale jak to się ma do 2GB iso?

Druga sprawa to nawet jakby iso miało 5GB to przecież unebootin rozpakowuje iso w systemie plików a nie po prostu kopiuje je na pendrive.
No poprzez aplikacje UNetbootin przekształcam plik ISO na ten plik FAT32.

I tam rzeczywiscie pisze że konwersja będzie z 2 GB na 4,01 GB.

Na samym pendrivie też widać że zajęte są te 4 GB


@HerhontMistrz:
1. FAT32 to nie plik a system plików.
2. Z dupy się te dodatkowe 2 GB nie wyczarowało.
3. Prawdopodobnie dopełniłeś przestrzeń pendrive plikiem do zachowania zmian w instalatorze i stąd te dodatkowe 2GB.

Prawdopodobnie
O no to już jaśniej bo tu pisze o tych minimum 4 GB


@HerhontMistrz: Trochę dziwne, ale pewnie napisali tak bo te obrazy po rozpakowaniu nie zmieszczą się na pendrive 2GB, a następne w kolejności pod względem wielkości są pendrive 4GB, więc pewnie podali najmniejszy pendrive na który wejdzie cały obraz DVD linux minta :P