Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, potrzebuję zaczerpnąć opinii.
Posiadam już dość leciwy komputer i5-4590 i gtx 970. Wiadomo jak obecnie wygląda sytuacja na rynku. Karta mimo 3.5gb vramu może na ultra już gierek nie ciągnie ale jeszcze nie jest tak źle żeby się paliła lecz procesor już od kilku produkcji obserwuję że ewidentnie nie daje rady. W większości produkcji mimo że karta pracuje na 70% i ma jeszcze siłę pociągnąć to procek pracuje non stop na 100% i często nawet low detale nie poprawiają sytuacji.
Socket to LGA1150 i zastanawia mnie czy byłby sens wkładania tutaj np topowego i7-4790k(koszt to około 600ziko) i czy on pociągnie nowe gierki na sensownym poziomie czy lepiej się w to nie bawić i szykować się pod wymianę całej podstawy(procek, płyta, ram). Wiadomo 600 złoty to nie duże pieniądze a jeśli wydajność by się o wiele poprawiła to procek spokojnie by starczył na ten rok czy dwa aż się ten cyrk skończy.
#komputery #pcmasterrace
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackShawarma: Jak już to szukaj zwykłego 4790 lub wersji s, poniżej 4 stów powinien być. Ale ogólnie to szykuj się na nową platformę. Miałem tą i5 i wymiana na 4790s ładnie poprawiła działanie 1070ti.
no dobra, czyli pomysł kiepski jednak. Nie ma co reanimować trupa, hajs się wyda a procek i tak się odezwie za rok dwa że nie daje rady. Co innego jakbym posiadał procek z dołu serii to wydać 300 stówki na coś lepszego nie byłoby głupie a jeżeli mój podchodzi pod medium-high to wymiana na procek lepszy o kilka szczebli nie da takiej różnicy to wymiana na nową generację. Chociaż tutaj też bym