Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z mnogościa haseł, jakie trzeba ustawiac do wszystkiego, przy czym co miesiąc trzeba je zmieniac na inne, i każde musi miec min 32 znaki, w tym co najmniej 63% cyfr, 2% znaków specjalnych oraz wielką literę?

#ankieta #pytanie #sondaz

Jak sobie radzisz?

  • Super wymyślne hasło zapisuje na papierku 40.0% (8)
  • Mam do wszystkiego takie same hasło 35.0% (7)
  • Zapominam i za każdym razem zakładam nowe konto 25.0% (5)

Oddanych głosów: 20

  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@7160: teraz musisz pamiętac 1000 haseł, z menadzerem haseł musisz pamiętać tylko do menadżera i do maila (te dwa powinny być różne)
Możesz sobie zapisać w zeszycie, żeby było łatwiej :)

Menadżer haseł przechowuje hasła w bazie danych do której masz dostęp z wielu urządzeń więc komputer, laptop, telefon mogą wszystkie korzystać z tej samej bazy i wszystkie będą miały dostęp do hasła które dodasz np z tableta

Polecam, działa :)
@7160: menadżer haseł sam używam keepass2. Jak znacie coś po polsku to podrzućcie, próbuję przekonać mamełe ale ona musi mieć po polsku.
@7160: zmiana haseł co miesiąc na inne to idiotyzm, ja używam menedżera w firefoxie, dla każdej strony inne hasło, tylko trzeba ustawić master password w przeglądarce bo inaczej są zapisywane na dysku w plain text, hasła są synchronizowane oczywiście przez E2EE
@7160 ja mam taki sposób na to że mam jeden czlon z cyferkami który mam dodany w każdym haśle plus nazwę google jeśli hasło na gmail. Np GmailDupa123. FacebookDupa123. Itp