Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wypadła mi jedna szprycha z tylnego koła MTB 29". Rowerem jeżdżę aktualnie głównie do szkoły ~3km. Czy opłaca ani się dawać koło do serwisu czy jest jakiś sposób na zrobienie tego samemu? Ogólnie zauważyłem to rano, a ze musiałem się na szybko dostać do szkoły to zakręciłem te szprychę wokół innej, żeby nie haczyła. #mtb #rower
  • 11
@Retsew: Taniej pewnie nie no i nie zrobią ci tego raczej od ręki, chociaż to zależy jaki serwis i jakie miasto. Koto też nie powinno się jakoś mocno rozcentrować jak nie skakałeś po krawężnikach
Taniej pewnie nie no i nie zrobią ci tego raczej od ręki, chociaż to zależy jaki serwis i jakie miasto. Koto też nie powinno się jakoś mocno rozcentrować jak nie skakałeś po krawężnikach


@KopecyFan: Istnieje opcja dogadania się z serwisem na to kiedy będą robić i wtedy im wstawić tą robotę. Teraz jesień i mniejszy ruch. Każdy się pewnie zgodzi. A jak się nie zgodzi to raczej jakiś buc.
no dobra tylko do szkoły trzeba na czymś jeździć, ale op zrobi jak uważa


@KopecyFan: Nie wiem czy ma warsztat rowerowy 3km od domu czy 30km od domu.

"Jeździć obserwować" w przypadku braku szprychy to bardzo głupi pomysł - bo dziś może warto bedzie dodać tylko jedną szprychę i sprawdzić naciągi. Jak pojeździ tak parę dni to może się okazać że szybciej będzie koło zapleść od nowa niż wyrównać naciągi...

W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobrys13: warsztat mam około 1.5km od domu, miasto ~50k mieszkańców, sezon się powoli kończy więc możliwe, że zrobiliby mi to przez 2-3 dni
@Retsew: Ja się zawsze idę do swojego mechanika i mówię co jest do zrobienia i pytam grzecznie czy moglibyśmy się umówić na ten dzień/dzień wcześniej kiedy będzie to robił bo używam roweru i nigdy nie było opcji że się nie da.

Też mieszkam w mieście 50k ludzi na podkarpaciu i ma 5 mechaników rowerowych, których znam tylko 1 to kompletny buc, który zawsze odpowiada 'zrobie kiedy zrobie' dlatego też nie dostał