Wpis z mikrobloga

Nie śledzę nowości ze #smartfon od kilku lat, różowy ma Xiaomi Redmi 3, które tnie już dość mocno i szukam dla niej czegoś nowego. Jak ogólnie wypadają marki takie jak #oppo, #realme, #vivo na tle #xiaomi? Też mam Xiaomi ale mi6 i szczerze to mam już trochę dość Miui, podobnie różówy. Czy Samsungi dalej są zapychane bloatem i po trzech latach nadają się do wymiany bo są tak mocno zamulone? A może macie coś konkretnego do polecenia do 1500 zł? Z wymogów to rozmiar ekranu między 6" a 6,5", nie musi być 5G, dobry aparat i przyjazna nakładka, bateria żeby wytrzymała spokojnie cały dzień.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szczaf: Oppo o ile pierwsze było zajebiste to trójka miała dla mnie błędy które spowodowały podziękowanie za współpracę:
Przegrzewanie się latem: blokada telefonu i brak możliwości korzystania przy temperaturze większej niż 30 stopni.
Przegrzewanie się przy pracy: ściemnianie ekranu przy zwykłym użytkowaniu
Brak automatycznego łączenia z bt w samochodzie.
Być może w nowszych poprawili ale a się zaraziłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szczaf: bierz realme 8 pro. Trzeba się bardzo postarać żeby zjechać baterie do 0. Ładowanie bardzo szybkie. Jak rano mam te 30% to podłączam do ładowania. Idę się kąpać i jak wracam to odłączam bo mam ponad 80% w 15 minut ładowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szczaf: Wymieniłem Oppo na Edge 20 pro (tak,wiem: nie ta półka cenowa) i nie mam w sumie do czego się przypieprzyć. Aparat średni ale to akurat jest mi średnio potrzebne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szczaf: nie znam wad. Telefon mam od lipca. Kupiłbym go drugi raz :) Wszystko działa jak należy. Nic się nie wiesza nic nie muli. Jedyne co wkurza to czasami nie mogę się połączyć z opaską mi band ale wystarczy ja zresetować i już działa. Nie wiem czy wina opaski czy telefonu. Normalnie łączę się z transmiterem, głośnikiem tylko z opaska jest jakiś problem.