Wpis z mikrobloga

Przeglądnąłem sobie z ciekawości kompletną "listę płac" (2,3 miliona streamerów). Znalazłem tam nawet samego siebie, pomimo tego, że nie streamowałem od 2020 roku. Wychodzi na to, że 99% twórców zarobiło w dwa lata poniżej 9 tysiecy dolarów brutto. Po prowizjach i podatkach wychodzi jakieś 3 tysiące dolarów rocznie na rękę. Dużo? Chyba jednak dość skromnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogrom czasu i pracy, jaki pochłania regularne streamowanie. Raczej pozostanę na dotychczasowej ścieżce kariery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej wykres log10(wypłata) od miejsca w rankingu. Dla czytelności usunąłem wszystkich z zarobkami poniżej jednego dolara. Wartość 0 w osi Y oznacza 1$, wartość 1 to 10$, potem 100$, 1000$ i tak dalej.

#twitch #ciekawostki #wykres #statystyki
namrab - Przeglądnąłem sobie z ciekawości kompletną "listę płac" (2,3 miliona streame...

źródło: comment_1633536526xjmmaKfmOiG6JhsC7XLz85.jpg

Pobierz
  • 4
@namrab bo kluczem do bogactwa jest streamowanie gier, które mają poklask wśród dzieci, darcie mordy do mikrofonu, posiadanie głupiej fryzury, ewentualnie cycków i zakładanie koszulek z większym dekoltem
@namrab: Ale na tej liście jest przecież tylko wypłata z samych reklam i subów. Większość streamerów ma współpracę z których zarabia kupe kasy. No i oczywiście dobrowolne donacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie dziewczyny mające po 100-200 widzów wyciągają nawet po 5k miesięcznie XD.