Wpis z mikrobloga

Za 3-4 lata zamierzam przeprowadzić się z #krakow do Rzeszowa. W planach mam zakup #nieruchomosci 80-100mkw najlepiej z ogródkiem. Niekoniecznie stan deweloperski. Która dzielnice obrać sobie za cel jeśli chce mieć dość szybki dojazd do S19(albo bez stania w korkach) i z dobra komunikacja miejska?
#rzeszow
  • 17
  • Odpowiedz
@Avekkk: dużo się może zmienić w 3-4lata. Jeżeli uda im się w końcu wybudować obwodnice południową to pół rzeszowa powinno mieć dostęp bez korków na s19. A tak to teraz ciężko. Najlepiej skomunikowane są osiedla najbliższe s19 i a4, czyli okolice Warszawskiej i Lubelskiej, Miłocin, Zaczernie, Rudna Wielka i Mała Załęże, Pobitno, Wilkowyja, okolice Krakowskiej, może trochę Projektant ale tam korki są, Architektów, okolice Podkarpackiej. Zależy jaka to nieruchomość. Czy w
  • Odpowiedz
@Avekkk: trzebownisko, zaczernie, jasionka, pogwizdów nowy, tajęcina. W tych rejonach szukaj. Btw. Mogę miec dom na sprzedaż na pogwizdowiu nowym:) działka 5a.
  • Odpowiedz
@iroos: Zerknąłem teraz na mapę. Szczerze mówiąc inaczej wyobrażałem sobie przebieg S19 i połączenie nowej części z tą już wybudowana
Zależy mi na dobrym dojeździe do okolic Janowa Lub/Niska/Stalowej
  • Odpowiedz
@rmk93: Domek, szeregówki albo bloczki do 3 kondygnacji będą pewnie wchodzić w grę.

Ogólnie Rzeszowianie szykujcie się w najbliższych latach na niespodziewana fale migracji. Nie wiem czy to jakiś nowy trend czy zwyczajny przypadek, ale jakieś 70% moich znajomych, którzy przyjechali do Krk na studia chcą docelowo mieszkać w Rzeszowie
  • Odpowiedz
@Avekkk: co tu się dziwić? większość przyjezdnych to lubelskie i podkarpackie. Mieszkania nierealne przy obecnych cenach dla większości osób w Krakowie, rzeszów stoi mimo wszystko nieźle cenowo i zrobienie pełnej drogi w niedługim czasie to mega korzyść. Brak korków i praca zdalna za kasę za krakowa czy warszawy to obecnie cel wielu osób :) sam o tym myślałem i nawet oglądałem już kilka inwestycji w rzeszowie, ale na razie odpuszczam
  • Odpowiedz
@Avekkk: Ja też bralem pod uwage migrację do Rzeszowa lub Tarnowa :) Sporo ofert pracy, fajnie sie oba miasta rozwijają, są cieakwe możłiwości spędzania czasu, fajne okolice, dużo niższe ceny wszystkiego, dobre połączenie z Krakowem autostradą i PKP a przyszłośc dośc fajnie sie rysuje dla obu miejscówek.
  • Odpowiedz
@Aerwin: Kumpel pochodzi z Tarnowa i mówi, że miasto przechodzi straszny regres, a perspektyw na odwrócenie trendu brak :( ale on się tam wychował, więc pewnie ma bardziej krytyczne spojrzenie

@bartez_94 pełna zgoda. Jest też całkiem sporo osób z okolic Nowego Sącza. Podejrzewam, że sporo ludzi ze wschodniej części Malopolski może zdecydować podobnie.
  • Odpowiedz
@Avekkk: szybki dojazd do s19 i db skomunikowamie to Pobitno. Gorzej z ogrodkiem w tej dzielnicy. Duzo szeregowek i blizniakow wiec dochodzi ogrodek powstaje na Załężu tu tez masz blisko na s19. Gorzej z przystankami. Ten sam minus maja opcje pod Rzeszowem (Krasne, Malawa) gdzie plusem bedzie dojazd i cena.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sign: jeśli umiesz jeździć to dobrze, z bratkowic jest kilka dróg dojazdowych do rzeszowa i da się dość blisko centrum dostać
  • Odpowiedz
@Avekkk: pewnie o ile mlodsi ludzie patrza z perspektywy duzego miasta i rozrywki, tak potem juz wazniejszy jest czas i ekonomia. mieszkanie w rzeszowie tansze, miasto mniejsze, korki mniejsze, zarobki pewnie porownywalne. praca zalezy od branzy, ale jak ktos pracuje zdalnie nie ma tematu. wg mnie najwiekszy problem to znajomi - jak ktos nie ma znajomych w rzeszowie, przeprowadzka to troche problematyczny temat - chyba ze ktos nie jest towarzyski, albo
  • Odpowiedz