Wpis z mikrobloga

Chyba superstonk dostał amoku z tym CS. Nie ma opcji, by CS rejestrował 40k rachunków dziennie. Zaraz się okaże, że ostatnia cyfra jest sumą kontrolną, a nowych kont jest 44k a nie 440k.

Eh. Żeby tylko to nie doprowadziło do paniki.
#gme
  • 20
  • Odpowiedz
@blisko_kebab: No dobra, zakładając, że mamy 40k wniosków na dzień. Ktoś musi przyjąć wniosek, sprawdzić poprawność wniosku, danych, założyć konto, wysłać potwierdzenie, zarchwizować, wysłać wniosek do dtcc o wyrejestrowanie akcji (i pewnie jeszcze tysiac innych korpo pierdół włączająć w to czekanie na zatwierdzenie przez manager itd).
Ile to może zająć roboczgodzin? Załóżmy optymistycznie, że 2h na wniosek. To daje po stronie CS 80000 roboczogodzin. Przy 8h czasie pracy to 10k pracowników.
  • Odpowiedz
niemożliwe żeby było tylko 44k, na samej superstonce masz 644k członków z czego na tą chwilę jest 36k online


@Rise123: czyli ca. 50% aktywnych członków lub 10% wliczając w to lurkerów? To dobry wynik i tak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@beretzantenka:
Wątpię, że CS poświęca aż 2h na procesowanie jednego wniosku. Przecież oni dostają praktycznie wszystkie dane od brokera, który zainicjował proces. Do DTCC mogą mieć jakieś API albo mogą wysyłać zestawienia zbiorcze. Przecież nie pisze nikt ręcznie maila pod każdą jedna operację.
  • Odpowiedz
@vateras131: w ciągu 2-3 tygodni liczba kont im się zwiększyła 10x. A strumień wniosków pewnie ponad 500 x. Wątpię by mieli wszystko "streamlined and optimized". Takich rzeczy się nie robi na kolanie. Poza tym, biorąc pod uwagę charakter ich pracy, to na pewno muszą mieć jakiś paper-trail to wszystkiego, choćby ze względów bezpieczeństwa/regulacyjnych.
Chciałbym się mylić, ale mam poważne wątpliwości.
  • Odpowiedz
Zaraz się okaże, że ostatnia cyfra jest sumą kontrolną, a nowych kont jest 44k a nie 440k.


@beretzantenka: CS potwierdził w którymś poście że to są numery kont. Ale IMO nowych kont jest prędzej 300k niż 440k - przeciez podawanie 440k zakłada, że nikt nie miał konta w CS przed "akcją" XD
  • Odpowiedz
@Rabusek: a ty co tu robisz? Żona ci nie zrobiła margin calla?

Problem w tym, że CS podawał różne dane. Ogólnie, to mało ufam temu co ma do powiedzenia help desk. Raz podawali, że to konta w CS, raz, że konta GME w CS, raz że numery są kolejne, raz że nie.
  • Odpowiedz
@Rabusek:
Trochę mi się właśnie te numerki nie kleją. Niby pisali, że ten początkowy symbol - czyli tutaj "C" - jest charakterystyczny dla danego ticker ale zastanawiam się czy na pewno jest unikalny i można go wiązać tylko z Gamestopem. CS to spora firma i obsługuje wiele różnych stocków. Symbol składający się z jednego znaku to podejrzanie mało.

Nie mniej jednak małpki na pewno stanowią większość jeszcze kilka tygodni temu tych
  • Odpowiedz
@beretzantenka @Rabusek:coś się na pewno dzieje. sprawdzam codziennie dark poola dla GME i procentowe obroty spadają, zmierzając w kierunku 30%, wczoraj było to 31,70%. Przy tym rosną systematycznie obroty bezpośrednio na giełdach. Nie wiem czy dobrze sobie tłumaczę ale wydaje mi się, że już powoli szuka się akcji wszędzie gdzie się da. Ciekawe ile w obiegu jest FTDów bo jeśli tak dalej pójdzie z rejestracją to już nawet nie będą to
krupkka - @beretzantenka @Rabusek:coś się na pewno dzieje. sprawdzam codziennie dark ...

źródło: comment_1633522007I9OM3EatvYeAHi1Ns7UWAZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@beretzantenka:

To że numery kont cały czas się zwiększają to jedna sprawa. Druga jest taka, że ludzie dalej nie są pewni czy wzrost jest liniowy czy nie.

Ja zastanawiałem się nad czymś innym. Załóżmy że wzrost jest liniowy i każdy kolejny numer konta zwiększa się o +1. Z informacji jakie udało mi się wyczytać to nic nie stoi na przeszkodzie aby jedna osoba miała nawet i 5+ kont na Computershare (CS).
  • Odpowiedz