Wpis z mikrobloga

Szanowni koledzy z #zegarki mam problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam pojęcia większego na temat zegarów, przez 95% życia zegarka nie nosiłem ale od jakiegoś czasu zapragnąłem mieć taką rzecz nawet z segmentu "premium". Chcę kupić Submariner Date z zieloną ceramiką (126610LV) tylko jest problem na stronie producenta można sobie skonfigurować, pooglądać, zobaczyć cenę ale nie dodać do koszyka i kupić. Po wpisaniu frazy 'rolex' w google wyskakuje strona kruka, to oni są oficjalnym dystrybutorem w Polsce? Jak wygląda proces zakupu takiego cacka jak najbliżej źródła?
  • 10
@Grann: z grubsza to tak: idziesz do takiego Kruka, zapisujesz się na listę oczekujących na Rolka, jeśli nie masz żaden historii zakupowej to jesteś ostatni na liście i dostaniesz swój egzemplarz za 5 lat, jeśli masz historię na kilkadziesiąt, a najlepiej na kilkaset tysięcy, to dostaniesz swój egzemplarz za rok lub dwa, chyba, że znajomy królika wskoczy na Twoje miejsce.
@diogene: Ty powinieneś wiedzieć… ostatnio byłem w Kruku i pytałem o anniversary edition day date, u nas prawie nie do dostania. Powiedzieli, ze spoko, 3 miesiące temu jeszcze były ale teraz już nic nie ma. Do roku mogą ściągnąć ale chcą depozyt na 10%. Nigdy w życiu nie spotkałem się z tym, żeby ktoś depozyty na Rolexy zbierał, szczególnie na te na których można przy wyjściu zarobić 50k. Pierwsze pytanie dlaczego?
@diogene: @chwil0wyl0gin: Dzwoniłem do salonu w Poznaniu oraz Gdańsku. Wygląda dokładnie tak jak pisaliście, 10% zaliczki jest pobierane przy wpisaniu na listę. Czas oczekiwania na ten model to około 2 lata, co ciekawe zmiana bransolety na tą z dodatkiem złota skraca czas oczekiwania ale cenę podnosi do 14K euro. Jadę na weekend do Gdańska jeść i pić więc podjadę do salonu i wpiszę się na listę. DZIĘKUJĘ ZA POMOC!