Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki i Mirabelki, był ktos z was w Armeni i moze podzielic sie swoimi doswiadczeniami? Do jakich miejsc nie warto jechac, jakie must see? Czym sie poruszaliscie po kraju; marszrutki czy wynajmowaliscie kogos (moze mozecie kogos polecic) Jakies ciekawe informacje?

#erywan #armenia
  • 14
@kkeeczy: Jedź do Erywania i stamtąd rób wycieczki jednodniowe. Zwartnoc Kathedral i Garni Fortress robi wrażenie. I mega spodobało mi się na południu. Jakbym jechał jeszcze raz to Spędziłbym 3 dni w Tatevie a nie w Dilijanie i Alaverdi.
Spędziłbym 3 dni w Tatevie a nie w Dilijanie i Alaverdi.


@Weber009: Mi się w Alaverdi podobało, chyba najbardziej możliwość pojeżdżenia kolejką robortniczą na górę i z powrotem, bo kościołów z listy UNESCO jest w Armenii wszędzie pełno, a taka atrakcja tylko tam.

Ale byłem już z 7 lat temu, więc moje wrażenia mogły się zdezaktualizować.
@kkeeczy podczas podróży na południe polecam zatrzymać się w Resort Halidzor, zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w jakim przyszło mi nocować w Armenii, chociaż obecnie jest dość napięta sytuacja z Azerbejdżanem w tym regionie.
Jeśli jednak jest możliwa podróż na południe to polecam wybrać się do klasztoru Tatev kolejką "Skrzydła Tatevu", wpisaną bodajże do Księgi Guinessa. Sama okolica jest piękna, jeśli lubisz górskie krajobrazy to nie będziesz narzekać. Droga na południe jest też malownicza,
knoxville12 - @kkeeczy podczas podróży na południe polecam zatrzymać się w Resort Hal...

źródło: comment_1633420092yVLfGHyCvM5ss6K8g9huG5.jpg

Pobierz
@kkeeczy i jeszcze dodam, że warto się wybrać do Armenii jesienią (wrzesień - październik) lub wiosną, ponieważ w lecie jest piekielnie gorąco - temperatury po 40 stopni to nic nadzwyczajnego. Co do samego miasta to warto wybrać się zarówno do centrum jak i poza centrum. Spacerując ulicami jest na czym oko zawiesić, dziewczyny bardzo ładne :) A, i przygotuj się na to, że wszyscy będą się na Ciebie patrzeć na ulicy, osobiście
knoxville12 - @kkeeczy i jeszcze dodam, że warto się wybrać do Armenii jesienią (wrze...

źródło: comment_1633420624vowHgs5rJC31YzKndHRCcY.jpg

Pobierz