Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #kornik #drewno #stolarstwo

Może ktoś podpowiedzieć jak pozbyć sie kornika ? Nie dawno sie wprowadził z tego co widzę i zaczyna jeść. Jest pełno tych preparatów jednak mi zależy na tym by nie zmieniły koloru drewna. Gdzieś słyszałem o wstrzykiwaniu nafty w dziurki. Ale widziałem tez sposob z dymem który je zabija na zasadzie zadymienia pomieszczenia.
Może ktoś z was sie tym zajmuje albo sam przerabiał temat
Nodd - #remontujzwykopem #kornik #drewno #stolarstwo 


Może ktoś podpowiedzieć jak p...

źródło: comment_1633336062nZ58HDL324Jb8WumMLCSoW.jpg

Pobierz
  • 16
@Nodd: poszukaj jakieś firmy w okolicy która zajmuje się fumigacją(gazowaniem drewnojadów). Ocenią co to jest i odpowiednim gazem/dymem się go pozbędą - pewnie mają swoje sposoby jak gazować same belki bez gazowania całego pomieszczenia tym bardziej, że do niektórych gatunków drewnojadów trzeba czegoś mocniejszego niż zwykły dym.
@Nodd: to nie musi być kornik tylko są dwa inne robale zawsze zapominam ich nazw, jak mi 7 dziur w oblicówce zrobiły to od razu deprechy dostałem, trzeba w te dziurki wepchać rurkę która jest w zestawie w każdym markecie razem z chemicznym psikadłem na dane insekty i psikać co jakiś czas do dziur.
Docelowo belki maja być woskowane, ale wcześniej muszę pozbyć się tego #!$%@?. Najgorsze ze nie mogę znaleźć firmy w okolicy która by sie tym zajęła. No jest tych preparatów w cholerę i chyba wezmę faktycznie strzykawkę igle i jakiegoś najmocniejszego z tych wszystkich i po kolei do dziurek będę wlewał. No ale widzę ze to ciezki temat jak piszecie, #!$%@? biednemu to zawsze wiatr w oczy…
@Nodd jesteś pewien że tylko w tej jednej desce siedzą? U mnie skoczyło się na wygrzewaniu całego domu do 55 stopni bo przy fumigacji fosforowodorem koroduje elektryka. Poszukaj firm które wykonują dezynsekcję, większość z nich robi też takie rzeczy.