Wpis z mikrobloga

zamierzam stworzyć serię ożywionych starych fotografii z PRLu w 3D, poczynając od tego losowego zdjęcia. Myślę, że mogłoby to być ciekawe przedsięwzięcie. Chcę wrzucać filmik co tydzień pod tag autorski #prl3d i moglibyście przykładowo podsyłać swoje propozycje, albo może nawet własne rodzinne zdjęcia z tamtych czasów. Bylibyście czymś takim zainteresowani? ʕʔ #tworczoscwlasna #prl #blender #horror88
potrzebne-informacje - zamierzam stworzyć serię ożywionych starych fotografii z PRLu ...
  • 18
  • Odpowiedz
@cotymitutaj: Wszystko widać na filmiku - zdjęcie jest rzutowane na obiekty 3D (prosty model autobusu oraz proste płaszczyzny na których są wrzucone zdjęcia osób z drugiego planu), później animuje się (ustala przejazd) kamerę wraz z wirtualnymi światłami. Dodatkowo animujesz kukiełkę, na której rzutowane jest zdjęcie głównego bohatera oryginalnego zdjęcia i masz gotową animację. Banalnie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@potrzebne-informacje: Nie chciałbym byc niegrzeczny i mam nadzieje ze odbierzesz to jako krytyke, a nie hejt.

Jednak to wyglada tragicznie, pomysl ciekawy i warty uwagi, spokojnie mogący ubiegać sie o wystawę w muzeum prl. Ale jakosc wykonania jest po prostu słaba. To wygląda jakbyś powycinał kolejne elementy i poprzyklejał je w kolejności na makiecie. Efektu 3D widac tylko poprzez perspektywę, choć postacie są wyrenderować w 3D to wciąż rzucana jest
  • Odpowiedz
@skk1993: ale stary no, to była w pełni świadoma decyzja i nie leciałem w pełen realizm, a lekką stylizację co na przykład widać po światłach ruchomych. Tam jest cały tłum ludzi i modelowanie każdego po kolei to strata czasu, tym bardziej że parallaxa będzie ledwie zauważalna. W przeciwieństwie do chłopca, który jest w pełni wymodelowany i zanimowany, bo jest w pierwszym planie i na niego poszło najwięcej czasu. Prócz wycinania
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@potrzebne-informacje: Ja rozumiem ile pracy na to trzeba wrzucić. Po prostu efekt końcowy do mnie nie przemawia, moze zamiast jednej tygodniowo warto by poświęcić wiecej czasu na poszczególne zdjecie. Niemniej Twoj czas, Twoja praca, Twoja decyzja, ja natomiast wyrażam swoja opinię i szczerze zycze aby wyszlo Ci jak najlepiej.
  • Odpowiedz
Prócz wycinania ludzików, w grę wchodzi też szukanie pozycji kamery wirtualnej, ogniskowej, wyznaczenie perspektywy i proporcji obiektów oraz wyodrębnianie warstwami wszystkich rzeczy


@potrzebne-informacje: używasz może fSpy do Blendera? Polecam, dobre, szybkie i darmowe narzędzie do Camera Matching'u do pojedyńczego zdjęcia.

szybki tutorial:
  • Odpowiedz