Wpis z mikrobloga

zamierzam stworzyć serię ożywionych starych fotografii z PRLu w 3D, poczynając od tego losowego zdjęcia. Myślę, że mogłoby to być ciekawe przedsięwzięcie. Chcę wrzucać filmik co tydzień pod tag autorski #prl3d i moglibyście przykładowo podsyłać swoje propozycje, albo może nawet własne rodzinne zdjęcia z tamtych czasów. Bylibyście czymś takim zainteresowani? ʕʔ #tworczoscwlasna #prl #blender #horror88
potrzebne-informacje - zamierzam stworzyć serię ożywionych starych fotografii z PRLu ...
  • 18
@cotymitutaj: Wszystko widać na filmiku - zdjęcie jest rzutowane na obiekty 3D (prosty model autobusu oraz proste płaszczyzny na których są wrzucone zdjęcia osób z drugiego planu), później animuje się (ustala przejazd) kamerę wraz z wirtualnymi światłami. Dodatkowo animujesz kukiełkę, na której rzutowane jest zdjęcie głównego bohatera oryginalnego zdjęcia i masz gotową animację. Banalnie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@potrzebne-informacje: Nie chciałbym byc niegrzeczny i mam nadzieje ze odbierzesz to jako krytyke, a nie hejt.

Jednak to wyglada tragicznie, pomysl ciekawy i warty uwagi, spokojnie mogący ubiegać sie o wystawę w muzeum prl. Ale jakosc wykonania jest po prostu słaba. To wygląda jakbyś powycinał kolejne elementy i poprzyklejał je w kolejności na makiecie. Efektu 3D widac tylko poprzez perspektywę, choć postacie są wyrenderować w 3D to wciąż rzucana jest na
@skk1993: ale stary no, to była w pełni świadoma decyzja i nie leciałem w pełen realizm, a lekką stylizację co na przykład widać po światłach ruchomych. Tam jest cały tłum ludzi i modelowanie każdego po kolei to strata czasu, tym bardziej że parallaxa będzie ledwie zauważalna. W przeciwieństwie do chłopca, który jest w pełni wymodelowany i zanimowany, bo jest w pierwszym planie i na niego poszło najwięcej czasu. Prócz wycinania ludzików,
Prócz wycinania ludzików, w grę wchodzi też szukanie pozycji kamery wirtualnej, ogniskowej, wyznaczenie perspektywy i proporcji obiektów oraz wyodrębnianie warstwami wszystkich rzeczy


@potrzebne-informacje: używasz może fSpy do Blendera? Polecam, dobre, szybkie i darmowe narzędzie do Camera Matching'u do pojedyńczego zdjęcia.

szybki tutorial: https://youtu.be/5rAsGzzNLio?t=119

Polecam też narzędzie z 3ds maxa, też można na nim polegać: https://youtu.be/LEy525XavE0?t=14

Jak byś potrzebował wsparcia to pisz - pomogę.
Trzymam kciuki za dalsze produkcje i oczywiście plusuję.