Wpis z mikrobloga

No trzeba przyznać, że na cały szum jaki udało się zrobić Konami, tj.:
- nowy silnik
- 2 lata prac nad grą (PES 2021 to to samo co 2020 tylko zaktualizowali składy)
- potem boom! gra będzie free-2-play
- kolejne info: multiplatformowa
- Messi
-Iniesta

No naprawdę, przyciągnęli uwagę wielu osób, dosłownie JAK NIGDY.

No i co? Dziś wychodzi gra, póki co dostajemy jakieś 15% całości, bo nie ma gry online, jest raptem 6 czy 8 zespołów i można grać jedynie offline na bota. Co więcej przedłożono serwery z PES'a 2020 na eFootball 2022, bo w 2020 już się nie pogra.
Jak gameplay? Nie ma tragedii, graficznie też nieźle w końcu ktoś te gry robił rokrocznie, twarze, stadiony, wszystkie presety praktycznie już mięli. Brakuje części animacji, piłkarze i murawa na zbliżeniach powtórkowych wyglądają już sporo gorzej.

Póki co jednak nie osądzam, do końca też nie rozumiem, czemu oddali w nasze ręce raptem kawałek gry? Nie wiedzą, co to pierwsze wrażenie? Pierwsze wrażenie jest takie, że po 5 rozegranych meczach, zacząłem odpalać 2020 a później pobierać 2021 :p

Sam gameplay na te 5 meczy, ktore rozegrałem - słabo, oj słabo. Obrońcy jakiegoś dziwnego speeda dostają między liniami pola karnego a boiska, tam naprawdę dziwnie sie zachowują.
Z drugiej strony podobają mi się przejścia od wybicia piłki do wznowienia gry. W 2020/21 była ścinka czarny ekran/czy tam jakieś przejście animacji i nagle bramkarz zaczynał od piątki, a przy autach piłkarze stali już z piłką. Tutaj, piłka wychodzi, gracz płynnie po nią sięga, albo ktoś mu ją podaje i gramy. Nie ma sztucznego przejścia. To na pewno na plus.

#pes #efootball #proevolutionsoccer
  • 2
  • Odpowiedz