Wpis z mikrobloga

  • 17
1840 + 1 = 1841

Tytuł: Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Autor: Joanna Łańcucka
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788362465712
Ocena: ★★★★★★★★★★

Opis książki:

W „Starej Słaboniowej i Spiekładuchach” świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/166828/stara-slaboniowa-i-spiekladuchy

Moje wrażenia:
Rzadko sięgam po książki z pogranicza fantasy. Ale co tu dużo gadać... świetna książka!
Teofila Słaboniowa mieszka w małej wsi Capówka. Ludzie gadają, że jest wiedźmą. Lat ma "siedemdziesiąt alibo ośmdziesiąt, a może i dziewindziesiąt bedzie". W książce poznajemy ją, jej kota Mruczka, krewnych (wnuczkę Olę, chrześnicę Anetę), sąsiadów (Zapasiuków, Czarnego Jana, Latoszuków, Samoszuków, sierżanta Garcię, księdza Barytona) oraz... przeróżne stwory, które ich nawiedzają (m.in. przypołudnica czy strzyga).
Wiejskie klimaty, gwara, słowiańskie wierzenia. No i główna bohaterka, której nie sposób nie polubić. Jest to książka, którą będę polecać każdemu :)


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #wierzenia #slowianie
Pobierz faramka - 1840 + 1 = 1841

Tytuł: Stara Słaboniowa i Spiekładuchy
Autor: Joanna Ła...
źródło: comment_1633029357u5rrj94K4yl8njwj6gvFQm.jpg
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 448
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2017-02-25 - Użytkownik Wielki_Atraktor ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl
@faramka: wczoraj przyszła, jestem już po dwóch rozdziałach :D świetna jest! Kojarzysz podobne tytuły? Albo mogłabyś coś jeszcze polecić? Podobają mi się takie klimaty około wiedźm i czarostwa.