Wpis z mikrobloga

Jakieś 10 lat temu będąc jeszcze w technikum bawiłem się w robienie prostych stron internetowych. Zakładałem konto na jakimś darmowym hostingu, instalowałem wordpressa i się bawiłem. Każdy kto miał link to widział co zrobiłem. Teraz chciałbym powrócić trochę do tematu ale jako CMS użyć drupala.

Z pewnych względów nie chcę umieszczać teraz tego w sieci zanim nie będzie gotowe. Stąd moje pytanie czy da radę (a jak tak to jak) zrobić taki pseudo hosting na dysku komputera aby podgląd strony był uruchamiany w formie offline?

Przez ten okres wypadłem całkowicie z obiegu więc za wszelkie rady dla początkującego będę wdzięczny.

#webmastering #wordpress #drupal
  • 13
@spiritus: to kompletnie nie przypomina wordpressa, jest zbudowany w oparciu o komponenty symfony, zalaeznosci zarzadzane composerem no i prog wejscia wyzszy dlatego wiele osob poleglo przy przesiadce z 7 na 8 i dzis juz drupala nie stosuje sie do prostych stron, bo jest zbyt trudny i niewiele ludzi go zna, zeby pisac w nim sensownie, tak jak jest pisany core
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spiritus: od tego jak implementować routing, plugin, encje, jakieś hooki (to jedyna z rzeczy która została z 7), jak używać drush generate (drupal console w 9 umarło), it'd. No dużo by pisać.