Wpis z mikrobloga

Hej, mam „problem” z nowym mikrofonem Rode NT1.

: #rode #mikrofon #elektronika #audio #behringer #mikrofonypojemnosciowe #dzwiek #sprzet #sprzetaudio

Podpinam go do interfejsu audio Behringer UMC22 U-Phoria i niezależnie od potencjometru GAIN, mruga czerwona dioda od clippingu, a waveform przedstawia się jak na picrel.

Podłączałem do różnych portów USB i czasami mikrofon przez chwilę chodził dobrze i nagrywał elegancko, po czym nagle zaczyna to wyglądać w ten sposób.

Phantom power +48V włączony.
Podłączałem zarówno dołączonym do mikrofonu przewodem ze złączem XLR/XLR, jak i innym z innego mikrofonu, bez zmian.
Podłączałem interfejs do innego komputera, bez zmian.
Próbowałem też inny kabel zasilający/USB do interfejsu i też bez zmian.

Dynamiczny mikrofon Shure działa w identycznych podłączeniach bez zarzutu.

Jakieś pomysły? Trochę nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Interfejs coś nie ogarnia czy wina mikrofonu? Mirki, halp ()
Veuch - Hej, mam „problem” z nowym mikrofonem Rode NT1.

: #rode #mikrofon #elektro...

źródło: comment_1632749614Q9JZhBuZbTC9RHnPfztkvl.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Veuch: spróbuj Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń - > Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej - > klikasz na interesujący Cię główny koncentrator USB - > Zarządzanie energią - > Zezwalaj komputerowi wyłączanie tego urz. w celu oszczędzania energii (odznaczyć). Ewentualnie załatw jakiś zewnętrzny mikser z zasilaniem fantomowym i sprawdź, czy po jakimś czasie będzie się coś takiego odwalało - wykluczysz wtedy interfejs lub mikrofon.
  • Odpowiedz
kabel #!$%@?

głośność w systemie za duża


@nietykajsienarkotykow: sprawdzałem dwa różne kable - na NT1 jest tak samo, na Shure działa elegancko na obu

0dB w tym interfejsie na windowsie to jakieś 75 ustawione w systemie


@3zMK2: niezależnie od ustawienia głośności brzmi to tak samo źle, co najwyżej waveform jest niższy (picrel); tak samo na Behringerze miga clip, a mikrofon tak samo buczy i przerywa jakby wiatr w niego dmuchał.
Veuch - > kabel #!$%@?
 głośność w systemie za duża

@nietykajsienarkotykow: sprawd...

źródło: comment_1632750914z1ZFSjTBFe7Zccyb4JNM0A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Veuch: Co jeszcze mogę poradzić - trzeba sprawdzić jakie napięcie na mikrofon podaje ten phantom. NT1 potrzebuje conajmniej 24V do poprawnego działania. Jest szansa że ten interfejs wypluwa tylko 18V.
  • Odpowiedz
@Veuch: Skąd jesteś? Jeżeli #poznan to możesz podjechać, mam podobny mic i pare interfaceow oraz kabli a w razie czego to nawet mógłbym naprawić ten mic jeżeli okaże się uszkodzony ;)
  • Odpowiedz
Jakby ktoś tu kiedyś trafił to odesłałem do sklepu, poszło na serwis, wymienili elektronikę i działa ( )
  • Odpowiedz