Wpis z mikrobloga

List od zbanowanego @Garnek_z_EcoVital
==================================================
Drodzy użytkownicy, na skutek wydarzeń z ostatniego weekendu postanowiłem rozstać się na dobre z Wykopem. Nie ukrywam jednak, że kiedyś mogę tu wrócić, jeśli serwis ten znów stanie się przyjazny dla użytkowników, dzięki którym istnieje, i nie będzie ich traktował wyłącznie jako klikaczy w sponsorowane znaleziska lub wszechobecny spam polityczny (pozdrawiam Aniu @ a__s , która sama wiele tego spamu osobiście wykopywałaś) - sprawdzę chętnie sprawozdania partii politycznych za ten rok, kto komu wystawiał fakturki.

W ostatnim czasie @ moderacja zbanowała moje znalezisko pt. Katalog czerwonych belek część trzecia znajdując mu duplikat, którymi stały się dwa katalogi, w tym jeden sprzed... 3 miesięcy. Najnowszy wykaz dotyczył banowania znalezisk poświęconych krytyce administracji przyzwalającej na polityczne manipulacje czy stawianie pytań o bezpieczeństwo serwisu i ich danych. Poruszenie tego problemu za pomocą znaleziska postkutkowało permanentnym zbanowaniem mojego konta oraz usunięciem wszystkich znalezisk, wpisów oraz komentarzy. Ponadto mojemu drugiemu kontu przedłużono bana na pół roku. Dziękuję wszystkim, którzy nie bali się banów i opisywanie przeze mnie problemów Wykopu komentowali oraz plusowali.

Mirki, tym samym namawiam Was do biernego i czynnego oporu. Stworzonych przeze mnie wykazów czerwonych belek już nie ma, ale dokumentujcie wszystkie tego typu zdarzenia, szczególnie pokazujące niekompetencję moderacji, podwójne standardy i przyzwolenie na łamanie regulaminu przez użytkowników uprawiających jawnie propagandę polityczną, popieranie tej propagandy przez ludzi kierujących Wykopem oraz łamanie regulaminu przez konta firmowe, w tym zaśmiecanie serwisu mało znaczącymi wiadomościami oraz decyzje moderacji, które na to przyzwalają.

Wykop kiedyś był innym miejscem. Wraz z usuniętą zawartością moich kont Administracja usunęła wiele wpisów i znalezisk, które interesowały społeczność. Była gorąca dyskusja poświęcona wznowieniu #przewodnikpotoruniu - były również ciekawostki na temat pociągów. Wszystko się kiedyś kończy, także ciekawe serwisy. Michałowi Białkowi i Anie Steckiej życzę udanych wieczorów przy wiecznym poprawianiu coraz to nowych błędów na stronie, którymi początkujący web developer zająłby się w jeden wieczór (to wyraźnie mówi, jaka jest kondycja spółki) oraz pudrowania SEO, żeby Wykop wyglądał pięknie wyłącznie w statystykach. Możecie wciskać kolejny kit potencjalnym reklamodawcom.

A Wam, drogie Mirki... żeby Internet dalej służył jako skarbnica wiedzy i możliwości poznania nowych ciekawych osób. Dziękuję za wszystkie ciekawe dyskusje, które stoczyłem za pomocą tego serwisu i wszystkich ludzi, których mogłem dzięki niemu poznać. Długo by wymieniać. Trzymajcie się!

@Garnek_z_EcoVital
==================================================
Nadawca NIEZWERYFIKOWANY, bo usunął konto
Wysłano dzięki #wolamyzbanowanych
#wykop

Tag #wolamyzbanowanych służy do wołania zbanowanych, by nie było im smutno. Natomiast osoba "zza platynowej kurtyny" może napisać list i np. pozdrowić przyjaciół :)
Skorzystaj z formularzu pod linkiem https://forms.gle/eVRXNmN67JJoYv8N6
(metoda półautomatyczna) lub pisz na gimnazjumqqq@wp.pl (metoda ręczna). Inicjatywa: @gimnazjumqqq (dawniej) i obecnie: @Enviador i @SynGilgamesza wyznaczeni osobiście przez @gimnazjumqqq we wpisie
https://www.wykop.pl/wpis/58381575/ogloszenie-w-sprawie-nieprawidlowosci-na-tagu-wola/
  • 1