Wpis z mikrobloga

@Oake: Nie ma takiej właściwości jak "mycell" obiektu sheets. Spróbuj z samym mycell.Offset... Jednocześnie przy definiowaniu myrange nie doprecyzowałeś, którego arkusza dotyczy
ogólnie to żeby doprecyzować myrange musiałem wpisać taką #!$%@?ście długą linijkę kodu jaką widać na obrazku. Przy fragmencie z mycellem zmieniłem metodę na kopiowanie zamiast zmiany wartości i przeszło, ale teraz wyskakuje inny błąd przy tej linijce zaznaczonej na obrazku:
źródło: comment_1632680738uCXzloYrJ4ShGBHz3FTQeQ.jpg
@Oake: Przeanalizuj, co się dzieje po kolei. Na początku aktywujesz (inna sprawa, że powinno się unikać komendy activate, ale mniejsza) oldwork, kopiujesz, robisz swoje i kiedy pętla for wykona się pierwszy raz, aktywny pozostaje newwork. Następnie pętla wykonuje się 2. raz i nie może znaleźć arkusza "calculator" w aktywnym skoroszycie (opcja aktywnego skoroszytu jest domyślna, jeśli nie zarządzisz inaczej). Dlatego ważne jest, by definiować obiekty i oznaczać, w którym skoroszycie ma
@ode45: wiem o tym, że ważne jest definiowanie skoroszytów i arkuszy, rzecz w tym, że kiedy to robię często wyskakuje mi innego rodzaju błąd - że dla tego typu obiektu nie wykonać danej czynności. Z tego samego powodu tak często odwołuje się do activate workbook - normalnie zrobiłbym to poprzez odniesienie się workbook.sheets, ale wtedy wyskakuje błąd