Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem pewnej osobie kabel usb-c do hdmi żeby z telefon przesyłać obraz na telewizor i pojawił się problem że z telefonu tej osoby nie idzie obraz przez hdmi na telewizor samsung. Próbowałem z mojego telefonu samsung s9 i działa z nowego huawei mojego brata i działa, to znaczy wszystko się samo właściwie robi i obraz się dubluje albo można sobie zmienić tryb jako telefon-touchpad i wteyd obraz na telewizorze wygląda jak z komputera.

Telefon nie jest stary bo to redminote note 8pro a telewizor to trochę starszy samsung bez usb, bluetooth ani wifi. Sprawdzałem też na trochę starszym telewizorze noname i też wszystko na moim samsungu a na redmi nie działa.

Da się jakoś połączyć redmi note8pro za pomocą kabla hdmi z telewizorem czy ten telefon nie ma takiej opcji? Wydaje mi się to absurdalne żeby tej opcji nie było w tym telefonie bo przecież hdmi istnieje od dosyć dawna, przez bluetooth i wifi jak napisałem połączyć się nie da.
#hdmi #telewizory #telefony #xiaomi #samsung #pytanie
  • 8
@HaPPe: Do dupy ta aplikacja, sprawdziłem na telefonie xiaomi i mhl nie jest wspierane ale zainstalowałem też na samsungu i to samo było napisane a u mnie podłączenie hdmi normalnie działa.
@SargonofAkkad do tego potrzeba display port alternate mode i to wymaga usb3, poza flagowcami samsunga i smarfonami sony jest to nie spotykane, xiaomi nawet we flagowcach ma usb2 bo 1$ więcej by przeciągnąć 3 ścieżki to za dużo, lepiej nawalić bezużytecznych kamer.
@Kiciuk: telefon mojego brata jest marki huawei i też przesył obrazu przez kabel działa. Czyli wychodzi na to że to przez standard złącza usb bo jest 2.0 a kabel jest na 3.0? Jeśli tak to trochę się wyjaśniło ale kabel i tak zostawię może się przydać.
@SargonofAkkad: Tak, jeśli chce się używać displayport( te przejściówki najczęściej mają konwerter z displayport na HDMI) telefon musi mieć USB3 i odpowiednie ścieżki poprowadzone z procesora/DPU
Slimport i MHL działały także na standardowym porcie USB2 ale to była zabawa z MUXami pozatym to były dodatkowe układy w telefonach takich jak starsze samsungi galaxy S ileś.