Wpis z mikrobloga

1790 + 1 = 1791

Tytuł: Wszystkie te światy
Autor: Dennis E. Taylor
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★★

- Któregoś dnia jakiś gatunek zaobserwuje ten wybuch i będzie zachodzić w głowę, co jest nie tak z ich modelami astronomicznymi.


Kolejna, po Nasze imię Legion, nasze imię Bob i Gdyż jest nas wielu, część kosmicznych przygód Bobów. Kontynuowane są wątki z dwóch poprzednich. Nie ma sensu za wiele pisać o fabule, bo raz, że spoilery, dwa - jeśli nawet napisałbym ogólnie - to i tak najlepiej zacząć czytanie od części pierwszej.

Zaskakująco równo napisane są te wszystkie książki. Czyta się tak samo lekko, łatwo i bardzo przyjemnie. Sunie się przez opowieść bez żadnych oporów, dokładnie tak jak statek kosmiczny przez próżnię. Momentami, szczególnie na początku, lekko przeszkadzało mi to, że od przeczytania drugiego tomu minęło trochę czasu i nie bardzo pamiętałem który z Bobów jest kim, i które planety i układy gdzie leżą. Nie była to zbyt duża uciążliwość, bo przez opowieść można sobie płynąć nawet z wyłączoną połową mózgu - gdyby za czytanie zabrał się jakiś delfin - i niewiele stracić. To nie jest zarzut, ta książka chyba miała być rozrywkowa i jako taka świetnie się sprawdza. Jest, owszem, podniesionych kilka problemów jakimi zajmuje się Wielka Poważna Literatura, ale są one potraktowane dość płytko. Mimo to dodają smaku.

Wątki z poprzednich części zostały pozamykane, ale ponieważ wszechświat jest nieograniczony


W związku z tym autor napisał kolejną, czwartą część, która jeszcze nie została przetłumaczona na nasz piękny, niegęsi język. Myślę jednak, że moja przygoda z Bobiversum zakończy się na trzeciej, bo nie spodziewam się, że tam stanie się coś nowego, a w planach mam kilka innych książek z kategorii rozrywkowej. Niemniej trzymam kciuki za pana Taylora - niech pisze, sprzedaje, niech ludzie to czytają jeśli te książki sprawiają im przyjemność, co w zupełności jestem w stanie zrozumieć.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
GeorgeStark - 1790 + 1 = 1791

Tytuł: Wszystkie te światy
Autor: Dennis E. Taylor
...

źródło: comment_1632395353YF4T2tiuhBcleBCpSOcJZ3.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 312
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-23 - Użytkownik Wypok2 ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów