Wpis z mikrobloga

Mircy, mam #pytanie odnośnie #laptop #laptopy #komputery

Planuję zakup laptopa, raczej (dla mnie) z wyższej półki tak, by pochodził te ~8-10 lat. Chodzi o laptop do pracy wymagających raczej dużych zasobów, ale bardzo chętnie przetestowałbym także, co to się ostatnio wyprawia wśród gier.
Upatrzyłem sobie: Lenovo Legion 5-17, Ryzen 7, 32 GB RAM, RTX3060. Cena niemała, bo obecnie 7400 zł.
Moje pytanie, które pewnie niejednokrotnie się już tu przewinęło, czy to odpowiedni moment?
Za pasem jakieś czarne piątki czy cybernetyczne poniedziałki i nie wiem czy aby nie poczekać?

Waham się, bo kwota spora, ale z drugiej strony, wierzę, taki laptop mógłby posłużyć mi na wiele lat.
Tylko czy pora aby ta?
  • 13
  • Odpowiedz
@majk3l: zatem spotkajmy się w pół drogi: 7 i pół, pod warunkiem, że go nie będę włączał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
choć bardziej mi chodzi o tę część czy to odpowiedni moment na zakup, bo nie śledziłem nigdy wahań cen i nie wiem :/
  • Odpowiedz
Planuję zakup laptopa, raczej (dla mnie) z wyższej półki tak, by pochodził te ~8-10 lat. Chodzi o laptop do pracy wymagających raczej dużych zasobów, ale bardzo chętnie przetestowałbym także, co to się ostatnio wyprawia wśród gier.

Upatrzyłem sobie: Lenovo Legion 5-17, Ryzen 7, 32 GB RAM, RTX3060. Cena niemała, bo obecnie 7400 zł.


@sporysz: Tobie potrzebna jest stacja robocza jak ThinkPad P15 a nie gówno gejmingowy lapek
  • Odpowiedz
Za pasem jakieś czarne piątki czy cybernetyczne poniedziałki i nie wiem czy aby nie poczekać?


@sporysz: Tak tak, czekaj na black frajer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tkajmy się


@sporysz: No tak, masz rację, cena spora jak na te czasy za tego Lenovo Legiona 5-17, ale w porównaniu z resztą rynku ujdzie.

Tu podałem ci link za 6500, a zmieniając pamięci we własnym zakresie wyjdzie cię to max 7k (korzystając z pomocy mirków nawet mniej).

Możesz też polować na prromki, bo nierzadko takie konfigi są grubo poniżej 6k.
A czemu nie stacjonarka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sporysz: Jak szukasz laptopa gamingowego a nie czysto-biurowego (bo np. potrzebujesz mocnej larty graficznej) to idź w HP Omena. Chłodzenia Legiona nie przebije, ale też jest bardzo dobre, a ogólna budowa jest bardzo dobra, laptop jest aluminiowy a nie plastikowy, no i ma porządną wydajność - karty o niższym TGP, ale jednak kosztem całej jakości oczko wyżej niż Legion.
  • Odpowiedz
@XkemotX: @majk3l: @L3gion:
niestety albo nie doszły do mnie powiadomienia (thank you wykop) albo spałem (nie, nie spałem) i nie zapoznałem się z waszymi komentarzami, za które jednak bardzo dziękuję!
stety/niestety idzie do mnie ten zestaw o którym pisałem powyżej, więc sprawa jakby zamknięta.

mam jeszcze jednak dwa pytania, jeśli bylibyście skłonni odpowiedzieć:
- czy wciąż są wymagane te cykle rozładowania/naładowania baterii, by ją poprawnie sformatować?
- czy klucze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sporysz: Nie formatujesz baterii. Klucze po taniości są legalne z punktu widzenia UE ale nielegalne z punktu widzenia Microsoftu. Taki za 10zł nie różni się niczym od takiego za 200zł w tej kwestii. Oryginał kosztuje 400-500zł, tak jak w sklepach
  • Odpowiedz
czy klucze do Windows10, dostępne np. na allegro i sprzedawane po ~100 zł, są legalne?


@sporysz: nie bardzo, nie są zgodne z licencją microsoftu, ale są zgodne z prawem polskim i unijnym, zatem nic ci nie grozi za zakup i używanie takiego.

Ale jeżeli na firmę i chcesz super legit to Proshop ma najtańsze Windowsy (Home ESD, wersja wielojęzyczna 299 zł, Pro ESD 499 zł). Legitne.
  • Odpowiedz