Wpis z mikrobloga

@grzegorzx86: Hmm, jak jesteś królem Polski, to jesteś jej wasalem, uważaj - bo z tego co widzę, to cesarzowa w Bizancjum ma słabe roszczenie do Polski, i w razie jak będzie cię nienawidzić - to może zażądać jego zwrotu ;D

Ps. Albo to może być też roszczenie do Serbii - bo mają praktycznie identyczny herb - a tutaj jednak stawiam na jakieś powiązania rodzinne po poprzednich władcach.
@grzegorzx86: Nie?
A w sumie rzeczywiscie - to jest tryb mapy rodowej a nie politycznej.

Polska została obmalowana kolorem purpurowym jaki jest chyba powszechnie znazny dla Bizancjum i samą Polskę też obmalowali tym kolorem - a zapewne dlatego, że ród Chościsko panuje w Bizancjum i ma wyższą rangę od króla i domyślnie uznali ich za głowę rodu ;D
@grzegorzx86: Nie, raczej nie będziesz grał cesarzową - bo jak wspomniałeś wcześniej - to jest córka syna, brata twojego ojca.

Czyli chyba jakiś całkiem daleki kuzyn czy tam coś.

By sukcesja z twojej postaci przeszła na cesarzową to jest zależne od prawa dziedziczenia - powiedzmy w primogeniturze, to nie mógłbyś mieć żadnego uprawnionego dziecka, i wtedy przechodzi na twoich braci, po braciach jak ci nie mieli żadnego potomka, to wtedy przechodzi
@maniek50005: To może nie będę się pchał, bo skończy się tak że imperialne cwaniaki wszystko mi odbiorą. Mam swoje poletko i tu sobie będę dłubał (szykuję się na drugą wojnę z Czechami, chociaż jeszcze się boję po przegraniu poprzedniej).
@grzegorzx86: Tak sobię patrzę na mapkę i wielkość królestwa Polski vs Czechy - to wydaje mi się, że nie powinieneś mieć żadnego problemu z podbojem Czech jeśli chodzi i liczebność wojska.

Chociaż tutaj jest pewien problem - bo ty masz państwo feudalne, z czym się wiąże nowocześnie skonstruowane wojsko o ciężką piechotę, piknierów itp.
Natomiast ci z tego co widzę Czesi mają jeszcze religię pogańską, a to raczej wiąże się z
@maniek50005: W pierwszej wojnie mieliśmy na początku podobną liczbę wojsk, ale moje składały się głównie z ciężkiej piechoty. Kiedy dochodziło w bitwie do fazy walki wręcz (dwa mieczyki) to wrogowie momentalnie pękali.

Niestety moje wojska uciekały już w pierwszej fazie - bo nie mieliśmy prawie w ogóle łuczników. Dodatkowo Czesi zrekrutowali sobie dodatkową armię (jest taka intryga - 2500 żołnierzy za 500 prestiżu) i wezwali okolicznych pogan do wojny.

Od tamtej
@grzegorzx86: Hmm, tutaj się zgadzam, że łucznicy odgrywają jakąś rolę w fazie potyczki, nie jest to rola decydująca- ale o tym decyduje dowódca jak mają się jednostki zachować na polu bitwy.

Żołnierze wroga momentalnie pękają w fazie walki w zwarciu to jest zrozumiałe - oni mają jedynie lekką piechotę i łuczników, która raczej sobie w tej fazie nie radzi.

W zamian ty posiadasz ciężką piechotę, piki itp - oni w tej
maniek50005 - @grzegorzx86: Hmm, tutaj się zgadzam, że łucznicy odgrywają jakąś rolę ...

źródło: comment_1632148631pm5Fq2v43VLHdqimSeRioZ.jpg

Pobierz
@maniek50005: O kurde ładnie ich zmiażdżyłeś :D Dochodzili w trakcie bitwy, czy od początku było 11k vs 17k?

Mam jakiś wpływ na przebieg bitwy, mogę wybrać postawę defensywną? Czy tylko mogę wyznaczyć dobrego dowódcę i liczyć na jego umiejętności?

Właśnie nie wiem czy nie za wcześnie wprowadziłem ten feudalizm, mogłem trochę popodbijać okoliczne plemiona bo byłem od nich mocniejszy. Tylko co chwilę robiło mi się rozbicie dzielnicowe...

W poprzedniej gierce próbowałem
@grzegorzx86: Od poczatku było 11 vs 17 k - w tym wypadku wojska bizantyjskiego, pod dowództwem Gwardii Varegów - norskich najemników zwasalizowanych przez Bizancjum.

Także ten dowódca dowodził wojskiem Bizantyjskim - znacznie bardziej zaawansowanym technologicznie niż plemienn wojska imperium Słowiańskiego.

Ty osobiscie niemasz wpływu na to co robi twoje wojsko podczas potyczki - ale wpływ ma na to twój dowódca.

Nie możesz wybrać dobrego dowódcy i liczyć na jego umiejętności -
maniek50005 - @grzegorzx86: Od poczatku było 11 vs 17 k - w tym wypadku wojska bizant...

źródło: comment_1632150502XWAiHvAqWx70qo4RRQuR8G.jpg

Pobierz
@maniek50005: 39 martial xD ja jeszcze nie widziałem, żeby ktoś miał cokolwiek wyżej niż 24

Dzięki Mireczku za wszystkie rady, widać jeszcze dużo muszę poznać w tej grze, a że gram w trybie Ironman to pewnie niedługo zacznę od początku bo poniosę sromotną porażkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@grzegorzx86: Obecnie jeden kolega namówił mnie do nagrywania serii na YT z tworzenia Polski i zmagań wojennych w początkowych etapach rozgrywki.

Jednak ja umiem bardzo dobrze pisać i tłumaczyć, na filmach nie wychodzi mi to dobrze - a praktycznie to przynudzam.
Zagrałem sobie na ironmanie oczywiście i bardzo trudnym poziomie trudności - dawno w grę nie grałem i sporo też rzeczy zapomniałem.

Także pomyślałem sobie, że taka rozgrywka na początek mogła