Wpis z mikrobloga

Wiecie, za tydzień z hakiem jadę na operację. W sumie nieistotne, jaką - ale jak każda operacja może się różnie skończyć. W związku z takim memento moro zastanowiłam się - na co ty czekasz, dziewczyno? Zrób to, co chcesz zrobić od dawna, pomaluj najwspanialszy okaz ze swojego stosu chwały, wykorzystaj ten czas, który został, bo tfu, może to ostatni obraz w Twoim życiu?

Otóż najwspanialszym obrazem, jaki na mnie czeka, jest Schipper (no jakże by inaczej), przedstawiający obraz Ludwiga van Beethovena, autorstwa Josepha Karla Stielera. O ile autor obrazu jest obecnie może mało znany, o tyle jego obiekt jest jednym z najwspanialszych, najbardziej genialnych twórców muzyki klasycznej. Żywię do niego wręcz nabożny podziw, czuję się w ogóle mocno związana z muzyką klasyczną, na takich koncertach bywam najczęściej, a i najwięcej płyt mam właśnie klasycznych i Madonny.

Dlaczego? Kiedyś skończyłam szkołę muzyczną, z trudem co prawda, bo raczej wielkiego talentu nie mam, ale pozostawiła we mnie obycie z muzyką klasyczną, znajomość epok, nut, kompozytorów, utworów, instrumentów i zachwyt nad wieloma dotychczas nieznanymi utworami. Od tej pory staram się być tej muzyki jak najbliżej. Mam koszulkę z Mozartem, którą dostałam na #wykopaka od Mireczka xD chodzę od 11 lat na chór, gdzie z ogromnym upodobaniem próbuję śpiewać i uczestniczę w każdym koncercie. Czytam biografie kompozytorów, oglądam filmy o nich, chodzę na koncerty, słucham w aucie, na działce, w domu i na YT w pracy. Lubię odkrywać nowe, przepiękne utwory. A najbardziej na świecie żałuję, że nikt mi w życiu nie podsunął pomysłu, aby się kształcić na śpiewaczkę operową.

Aha, no może to dlatego, że nie miałam i nie mam talentu, ciągle o tym zapominam, kiedy pogrążam się w marzeniach o karierze scenicznej xD

W każdym razie LUBIĘ W TE KLOCKI.

A Wy, w ciągu najbliższego tygodnia, dowiecie się o Beethovenie dużo więcej, niż byście chcieli.
Jako ilustracja dziś link do jednej z najbardziej znanych bagateli "Dla Elizy", każdy to zna wskutek eksploatacji jako dzwonek do komórek. Oczywiście, jak każdy, kto zaczyna chodzić do szkoły muzycznej, musiałam się tego nauczyć, aby dumna mama mogła imponować sąsiadkom i rodzinie :D

#schipper #beethoven #operacja #muzykaklasyczna #najwspanialszyobrazzestosuchwaly

#malowanieponumerach do śledzenia #mpn do czarnolistowania

https://youtu.be/8xEJKZTgIjs