Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny okazalo sie, ze Koalicja Obywatelska to najbardziej wolnorynkowa partia w Polsce

Za zniesieniem zakazu handlu w niedziele zaglosowalo 122/126 posłów, czyli 97%

Z kolei taka Konfederacja to za zniesieniem zakazu zagłosowalo jedynie 4 z 11 poslow, czyli 36%! Zamordysci po raz kolejny pokazuja obywatelom kiedy moga robic zakupy, a kiedy nie, ramie w ramie z komuchami z partii razem

Jako wolnorynkowiec i kapitalista nie bede sie dlugo zastanawiac przy urnie wyborczej na kogo mam oddac swoj glos

#konfederacja #neuropa #polityka #zakazhandlu
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sezzart: grupa reprezentatywna z sondaży jest przykładem. Zestawienie procentowe dwóch grup tak skrajnie różnych liczebnie nie pozwala wyciągnąć żadnych wniosków. Sprawdź w słowniku co oznacza ceteris paribus, a wtedy będziesz wiedział o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
@L3stko: Ty sam nie wiesz o czym mówisz. Nieadekwatne byłoby zestawienie absolutne 122 posłów po do 4 posłów konfy którzy zagłosowało za. Poza tym to nie jest zadny sondaż tylko faktyczny wynik głosowania.
  • Odpowiedz
@sezzart: przecież tłumaczę, że to jest odniesienie do sondaży. Wiem że chodzi o wynik głosowania. Próbuję wam wytłumaczyć, że zestawianie stu dwudziestu kilku osobowej partii z jedenasto osobową w celu wyciągnięcia wniosku, kto jest bardziej wolnorynkowy, to takie trochę XD. No i wysuwanie takich wniosków tylko na podstawie jednego głosowania to XD² ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Próbuję wam wytłumaczyć, że zestawianie stu dwudziestu kilku osobowej partii z jedenasto osobową w celu wyciągnięcia wniosku, kto jest bardziej wolnorynkowy, to takie trochę XD.


@L3stko: a czemuż to? to nie jest tak ze do sejmu wrzucili randomowych ludzi, wrzucaja wlasnych kandydatow ktorych sami wybrali, wiec jak najbardziej spodziewam sie ze jest to grupa reprezentujaca ich poglady. co niby zmieniloby gdyby konfederatow bylo 120? dalej glosy rozlozylyby sie podobnie.

No
  • Odpowiedz
a czemuż to? to nie jest tak ze do sejmu wrzucili randomowych ludzi


@sezzart: nie wie czy wiesz, ale do sejmu wrzucili ich ludzie. Tak działa demokracja.

co niby zmieniloby gdyby konfederatow bylo 120? dalej glosy rozlozylyby sie
  • Odpowiedz
Przecież ja odnosiłem się do wpisu OPa


@L3stko: to po co markujesz mnie?

nie wie czy wiesz, ale do sejmu wrzucili ich ludzie. Tak działa demokracja.


@L3stko: z tego co wiem partia rozdziela mandaty(a w zasadzie ustala miejsca na listach ale to sie przeklada na rozdzielenie mandatow). przez to wprowadza ludzi ktorzy reprezentuja ich poglady. jezeli teraz glosy pomiedzy jak ich nazywasz 'Wolnościowcami a Narolami' rozlozyly sie w
  • Odpowiedz
@yahoomlody: XD Wiesz dlaczego sondaży nie robi się na grupie reprezentatywnej składającej się z 11 osób? Bo wynik nie jest miarodajny.


@L3stko: Jesli walisz takie porównanie to nie dziwi mnie glosowanie na konfe
  • Odpowiedz