Wpis z mikrobloga

Mam problem, prawie Batmana nie czytałem. Dzisiaj wyskoczył mi że wyjdzie w Polsce Batman Metal, który zawsze ciekawił mnie z powodu designu postaci (widziałem figurki) tylko kompletnie nie mam pojęcia co powinienem przedtem przeczytać, w sklepach piszą że to kontynuacja Wojna totalna. Rok Łotrów. Liga Sprawiedliwości, ale jeszcze widzę że jest w tym Batman który się śmieje to też widziałem inne komiksy z nim i już zupełnie nie ogarniam.
Ewentualnie polecacie coś z Batmanem co się fajnie czyta i nie kosztuje miliona monet?
#dc #batman #komiks
  • 13
@BIPTOA: Batman Metal w Polsce już wyszedł a obecnie wychodzi Batman Death Metal.
Wrzucam chronologię. Serii nie czytałem, dopiero kupiłem sobie tom 1, i nad jakością się nie wypowiem aczkolwiek jak czytałem zwykłą serię Batmana z N52 tego duetu to mi się to podobało.
Co do innych Batmanów to mogę polecić:
Batman Rok 1,
Batman Azyl Arkham,
Batman - Mroczne Odbicie - tylko tu Batmanem jest pierwszy Robin,
Batman Ziemia Jeden
Pobierz Banek5000 - @BIPTOA: Batman Metal w Polsce już wyszedł a obecnie wychodzi Batman Deat...
źródło: comment_1631910066ivXkbspw1NxqJEErknvzwp.jpg
@Banek5000: Właśnie ta kolekcja mnie zaciekawiła, ale podobno pierwszy numer taki sobie, to postanowiłem czegoś poszukać innego. Dzięki za rozpiskę, widzę że sporo zakupów zanim będę chciał pomyśleć o death metal... A rok 1 też mi się rzucił w oczy kiedyś jak polecasz to sprawdzę. Dziękuje bardzo, będę miał co czytać ^^.
@BIPTOA: :) oby się fajnie czytało.
Jeszcze dodam że Batman Ziemia Jeden, to też taki "rok pierwszy" ale na innej ziemi (komiksy są dziwne). Więc o ile polecam oba to nie warto czytać jeden po drugim aby sobie nie namieszać w głowie.
Co do kolekcji to za 15zł ten Batman jest całkiem ok. Taki porządny, ładnie narysowany średniak.
A i Azyl Arkham to ciężki komiks, warto przeczytać ale też nie koniecznie
@Banek5000: Batman rok pierwszy, jakoś mnie chwycił najbardziej, właśnie takie wprowadzenie, no i Frank Miller. Powrót Mrocznego Rycerza posiadam genialna sprawa muszę kiedyś kontynuację ogarnąć. Przejrzę co jest z Twojej listy dostępne w miarę łatwo, co tam da się z drugiej ręki lokalnie dorwać i będę powoli czytał. Jeszcze kusi ostatni rycerz na ziemi, bo gdzieś mi się rzuciła dość pozytywna recenzja, ale się wydaje już takie zbyt "głęboko osadzone" i
@BIPTOA: Kontynuacje Powrotu Mrocznego Rycerza czyli "Mroczny Rycerz Kontratakuje" odradzam. Gniot jakich mało. Odradzam. Kolejnych kontynuacji (Rasa panów) nie czytałem, z recenzji wiem że to średniak.
"Ostatniego rycerza" nie czytałem. Kusi, bo to ten sam duet co Batman Metal i Batman z N52 czyli Snyder i Capullo.
Na razie jednak poszedł w odstawkę. Ponoć dobry też jest "Batman Biały Rycerz" ale tego też nie czytałem.
@BIPTOA: Zależy jakie klimaty Cię interesują. Jeśli wolisz Batmana - brutalnego, ponurego detektywa, to daruj sobie te wszystkie Metale. Seria Metal, to najgorsze, co przeczytałem. Po pierwsze: multiwersum. Po drugie: liga sprawiedliwości (jakieś durne postacie, które latają itd.) i małoletni tytani (WTF???).

Dla mnie trzytomowy Batman Metal to najgorszy zakup w kolekcji (a mam kilkadziesiąt zebranych albumów z komiksami o Batmanie). Od tej pory trzymam się z dala od tych bzdur.
@Banek5000: O widzisz, to muszę poszukać ich.
@Katedra_z_chlebkiem: No to git, co z tego że postaci fajnie wyglądają, jak reszta kiepska :D. Wiem żeby odpuścić, szczerze jak zobaczyłem że musiałbym JL coś poczytać to już mi trochę ochota przeszła. Czyli na pierwszy strzał idzie Rok pierwszy, a potem będę szukał dalej. Właśnie taki bardziej przyziemny Batman mi się marzy do poczytania, wybitny detektyw.
@BIPTOA: W takim razie polecam Ci brać rzeczy z serii Detective Comics. To będzie ok:
Batman – Detective Comics

Tom 1: Oblicza śmierci (Egmont 2013)[14]
Tom 2: Techniki zastraszania (Egmont 2013)
Tom 3: Imperium Pingwina (Egmont 2014)
Tom 4: Gniew (Egmont 2015)
Tom 5: Gothtopia (Egmont 2016)
Tom 6: Ikar (Egmont 2017)
Tom 7: Anarky (Egmont 2017)

A jeśli chcesz zobaczyć komiksy sprzed lat, ale wciąż dobre, to spróbuj następnie:
-