Wpis z mikrobloga

SZUR - podwójne standardy moderacji, edycja III.

Kontynuując wątek stosowania podwójnych standardów moderacji w kwestii interpretowania regulaminu w zależności od tego, jakiej grupy sprawa dotyczy, chciałbym do listy dopisać dzisiejsze przypadki.

Towarzysze Wydziału ds. propagandy oraz agitacji wyborczej na Wykopie pod przywództwem Gramoli, dodali oraz wykopali za pomocą #neurolista trzy znaleziska o "szurach". Jedno z nich w tytule oraz treści obraża konkretną osobę oraz grupę wyborców. Przypomnijmy, że m0deracja edytowała nazwę mojego wcześniejszego znaleziska (opis wydarzeń poniżej) argumentując czerwoną belką:

Przypominamy, że zgodnie ze Standardami Moderacji obraźliwe treści nie są tolerowane w serwisie, tym bardziej gdy zawarte zostały zarówno w tytułach jak i opisach znalezisk!


Po działaniach @moderacja możemy wyciągnąć następujące wnioski:
1. Szur jest słowem obraźliwym
2. Szurem można nazywać prawaków (znaleziska tagowane jako #bekazprawakow i #bekazkonfederacji), wyborców Konfederacji, bo określenie nie jest obraźliwe
3. Szurem nie można nazywać lewaków, bo określenie jest obraźliwe

Czego nie rozumiesz? ¯\_(ツ)_/¯

Zgłosiłem wszystkie trzy dzisiejsze znaleziska. Oczywiście zgłoszenia odrzucone przez automat, więc moderator ręcznie wcześniej odrzucił.

Spis wydarzeń:
1. Dodaję znalezisko z tytułem "Lewackie szury od dwóch miesięcy okupują posiadłość"
2. Moderacja po cichu zmienia tytuł znaleziska na "Squatersi od dwóch miesięcy okupują posiadłość"
3. Jeden z użytkowników zauważa ten fakt i dodaje powiązane z tytułem "Lewackie szury od dwóch miesięcy okupują posiadłość". Powiązane zostaje usunięte przez moderację.
4. Opisałem sprawę podwójnych standardów moderacji na mikroblogu.
5. @bswbfg tworzy znalezisko o działaniach moderacji, które zostaje oznaczone belką sugerującą, że w moim znalezisku w tytule te treści były obraźliwe.
6. Dzień po tych wydarzeniach opisuję kolejny przejaw podwójnych standardów w sprawie.
7. Użytkownik @oczami_kuca dodaje znalezisko, które zostaje oznaczone jako duplikat.
8. Moderacja przez 3 dni z rzędu odrzuca zgłoszenia znalezisk Neuropy nazywające ludzi szurami, otagowanymi dodatkowo jako #bekazprawakow. Takich znalezisk jest ponad 10 i żadne nie zostało przez moderację edytowane.

Podsumowując więc - prawaków można nazwać szurami i nie ma w tym niczego złego, ale w przypadku lewaka jest to już słowem obraźliwym.

#moderacjacontent #bekazlewactwa #lewackalogika #afera
d.....t - SZUR - podwójne standardy moderacji, edycja III. 

Kontynuując wątek stos...

źródło: comment_1631798540UltLUPeavp7T1DQtSeYZrU.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Definicja słowa szur wg Słownika Języka Polskiego PWN:

Definicja 1: ktoś o skrajnych poglądach, szurnięty, szalony, fanatyczny.
Definicja 2: Oszołom, osoba o skrajnie radykalnych poglądach, fanatyk, często zwolennik teorii spiskowych. Od „szurnięty”.

Zabawnym jest manipulacja definicją przez użytkowników z Neuropy.

Gramola w argumentacji wybrał sobie z tego wszystkiego jeden fragment, mianowicie "często zwolennik teorii spiskowych", a Phyrexia jedynie definicję nr 2. To nic, że definicja słowa pasuje zarówno do skrajnych prawaków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dubstract:

Definicja 2: Oszołom, osoba o skrajnie radykalnych poglądach, fanatyk, często zwolennik teorii spiskowych. Od „szurnięty”.


No ta definicja przecież pasuje do większości prawaków wykopowych.
  • Odpowiedz
@dubstract: Właściwie to nawet nie jest definicja "Słownika Języka Polskiego", tylko zaaprobowana przez jury kandydatura na "Młodzieżowe Słowo Roku", co umniejsza jej randze. W "Słowniku..." jej nie uraczysz, bo mamy tu do czynienia z pojęciem wyjątkowo pejoratywnym.
  • Odpowiedz
@niochland: Z takim samym zapałem idziesz do Gromoty i jego pupilów i piszesz "wykop serious bisuness, mi by się nie chciało tworzyć wpisów i znalezisk o TVP i prawakach 7 dni w tygodniu od rana i wieczora za pieniądze, a co dopiero za darmo"?
  • Odpowiedz