Wpis z mikrobloga

Dziś zabieramy się za drugą część omawiania Sary, w tym wpisie będziemy zajmować się omawianiem broni i artefaktów więc zapraszam.

Zaczynamy od broni, Sara korzysta z łuków z jednym z tych substatów: pierwszym będzie energy recharge, natomiast drugim będzie atak, który bardziej faworyzuję ze względu na wzmocnienie ataku jakie daje po użyciu Elemental Skilla oraz Bursta, energy recharge natomiast jest dobry ze względu na trzeci pasyw który regeneruje 1.2 energii co 100% po wybuchu Elemental Skilla. Alternatywą mogą być łuki z krytami, ale nie polecam, warto mieć ten dodatkowy atak/energy recharge jako support.

Zaczniemy od 5*, a tu wybrałem jedynie Amos Bow, mogłem tu dać też Elegy for The End, lecz wolę poczekać na rerun tej broni, podczas gdy Amos Bow jest nielimitowaną bronią, którą możemy dostać w bannerze z broniami jak i na nielimitowanym bannerze poza postaciami. Daje ona 608 ataku i prawie 50% dodatkowego ataku z substatu, pasywka zwiększa obrażenia z normalnych i wzmocnionych ataków o 12%, dodatkowo kiedy używamy tych ataków obrażenia zostają zwiększone o 8% aż do 40%.Ten łuk jest bardzo świetny na Sarę ze względu na ten atak, oraz bonusowe obrażenia jakie dostaniemy po użyciu skilla/bursta będą kolejnym plusem.

Jeżeli używamy innych postaci z łukiem typu Ganyu, czy Yoimiya możemy odpuścić sobie ten łuk na rzecz 4* broni, są one bardziej dostępne a niektóre mogą się lepiej sprawdzić i bardziej opłacać niż Amos. Z 4* łuków wybrałem Hamayumi, Sacrificial Bow, Prototype Crescent, oraz Favonius Warbow.

- Hamayumi jest darmową bronią którą można wykuć u kowala, daje ona 454 ataku i 55% bonusowego ataku z substatu, pasywka zwiększa obrażenia z normalnych ataków o 16% a ze wzmocnionych o 12%, kiedy Sara będzie mieć 100% energii efekt ten będzie zwiększony o 100%. Jest to według mnie najlepszy wybór, dużo ataku, może ta część z normalnymi/wzmocnionymi atakami nie będzie tak często używana, ponieważ będziemy używać prawdopodobnie przez większość czasu tylko e oraz jednego wzmocnionego ataku po czym będziemy się przełączać na main DPSa, ale zawsze jest to coś, jedyny minus jaki widzę to proces zdobycia planu na tą broń - należy przychodzić cały tydzień to domku w muszli i otwierać jedna z trzech skrzyń dziennie.

- Sacrificial Bow jest bronią która możemy zdobyć w summonach, łuk ten daje nam 565 ataku i 30% energy recharge'a, pasywka ma 40% szans na reset cooldowny elemental skilla co 30 sekund po użyciu tego skilla. Mimo że powiedziałem że używanie łuków z energy recharge jest trochę bez sensu to jeżeli mamy mało tej regeneracji energii warto się zaopatrzyć w ten łuk, jest to bardzo prosty sposób na elmental particle, szczególnie kiedy skill ten dostanie reset. Minusem jest to że jest to broń z summonów wiec żeby ją zdobyć trzeba trochę zużyć fate'ów. Poza tym nie widzę innych minusów, więc śmiało polecam też i ten łuk.

- Prototype Crescent jest drugim darmowym łukiem który można wykuć u kowala. Staty w porównaniu do Hamayumi się różnią - 510 ataku i 41% ataku z substatu, coś za coś. Pasywka zwiększa prędkosć oraz atak o 36% kiedy trafimy wzmocnionym atakiem w słaby punkt na 10 sekund. Jest to właśnie część gdzie wolę bardziej Hamayumi od tego łuku, pasywkę tą będzie ciężko użyć w porównaniu do łuku z Inazumy. Chociaż jeżeli już mamy zrobiony ten prototyp to warto jednak potestować też go, i jeżeli będzie brakować ataku to wtedy warto wykuć Hamayumi.

- Favonius Warbow jest bronią z summonów, daje ona 454 ataku i 61% energy recharge'a, pasywka ma 60% szans na generowanie elemental particlów kiedy trafimy krytycznie przeciwnika, a te particle będą regenerować 6 energii, efekt ten można triggerować co 12 sekund. Tak samo jak Sacrifcial Bow, warto go używać kiedy mamy mało er, oraz jest to dobry sposób na regenerowanie energii, poza tym jest to najlepszy łuk na początek dla Sary jeżeli nie mamy poprzednich łuków.

Omówiliśmy bronie, teraz przejdziemy do zestawu artefaktów które warto używać:

W tym przypadku mamy do wyboru tylko jeden został a jest to 4pc Noblesse Oblige, a dlaczego no to już tłumaczę. Set ten na 2pc zwiększa obrażenia z bursta o 20%, 4pc set natomiast zwiększa obrażenia sojuszników o 20% po użyciu bursta na 12 sekund. Sara z góry jest supportem który będzie buffował atak sojusznikom, a więc mając 4pc będziemy mieli kolejne wzmocnienie. Dodatkowym plusem jej jest fakt że początkowa faza bursta buje w jednym miejscu, zadając duże obrażenia, więc nawet i 2pc tutaj będzie bardzo przydatny.
Jeżeli chodzi o main staty to na zegarku atak, na goblecie electro dmg bonus, a na circlecie warto zaopatrzyć się w kryty, w zależności ile mamy procent. Nie testowałem jeszcze używania wszędzie ataku jako main stat choć wydaje się też to dobrą opcja, jeżeli nie możemy zdobyć upragnionych statystyk, a w ekwipunku mamy trochę tych artefaktów z atakiem.
Na substaty warto mieć atak%, kryty oraz energy recharge, każdy z tych substatów będzie przydatny.

No i to powinno być na tyle, jeżeli macie jakieś wasze propozycje co do budowania jej to zapraszam do pokazywana bo też jestem ciekaw, a sam nie jestem jakimś mistrzem budowania postaci, po prostu biorę to co wydaje mi się okej na nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Następne omówienie postaci będzie po rozpoczęciu banner Kokomi, w tym czasie postaram się cos ciekawego powrzucać tutaj i zobaczymy jak wyjdzie
#genshinimpact #poradnikikozumo
źródło: comment_1631734772POoulg5bnrMClvFOGCX3jy.jpg
  • 3
@Pie_Man: akurat w substatach bardziej chodziło mi że atk% będzie przydatny ogólnie, nawet jeżeli nie będzie się liczyć do buffa, to Sara skorzysta sobie z tego ataku
@NepNepu: Imo 4* łuki dla Sary to alley hunter>sacrificial>stringless. Pierwsze dwa dają największy boost do jej buffa, stringless ma tylko 510 ataku ale te +48% do bursta robi swoje. Osobiście biegam z sacrificialem bo możliwość postawienia 4x buffa do ataku jest cholernie wygodna. Z 4 NO kwestia jak zawsze - na supporta dobra ale jak w teamie już jest jakiś nobless to lepiej jej wrzucić 4 eosf albo 2no/2tf lub 18%