Wpis z mikrobloga

Mam w planach założyć drugi zbiornik, jednogatunkowy, z pielegniczkami ramireza Electric Blue.

Zbiornik mam 60 litrowy więc myslalem o parce albo samcu i 2 samicach. Mam też drugi zbiornik 110 litrow w którym używam dwóch filtrów. Czy mógłbym założyć ten drugi zbiornik w ten sposób by przyspieszyć cały proces:
1. Robie 40% podmianę wody w zbiorniku 110 litrow.
2. Zbiornik 60l wypełniam do połowy woda z podmiany ze zbiornika pierwszego.
3. Oba zbiorniki uzupełniam czysta, świeża, odchlorowana woda.
4. Filtr wewnetrzny ze zbiornika 110 litrow przekładam do nowego zbiornika 60l
5. Filtr zewnętrzny zostaje w zbiorniku 110 litrow, dokładam nowy wewnetrzny.
6. Mam dwa zbiorniki, nowy założony bez konieczności czekania 2 miesiące na zakończenie cyklu i z pożytecznymi bakteriami w filtrze.

Czy dobrze rozumiem że to jest git i zadziała?

Wyniki w zbiorniku głównym (110l) mam świetne, oczywiście poczekam tydzień i zrobię 2-3 testy w tym zbiorniku 60 litrow zanim wpuszczę tam electric blue.

Czy ktoś z większą wiedzą może potwierdzić/zaprzeczyć?

#akwarystyka
  • 5
@ddes plan działania jak dla mnie ok. Daj temu mniejszemu zbiornikowi trochę podziałać samemu z roślinami np... Po tygodniu zrobisz testy, wpuścisz jakieś poszczególne gatunki i będzie moim zdaniem git
@nemiroff90 ten zbiornik i tak jest chyba troszkę za mały na 3 pielegniczki, więc nie wiem jak z innymi gatunkami. Chyba odpuszczę, może ewentualnie jakas mikro ekipę czyszczącą.

Dam mu czas, i tak mam zajawke zrobić jak najlepsze odwzorowanie naturalnego środowiska w tym mniejszym. Taki zbiornik pokazowy HEHE