Wpis z mikrobloga

Pytanie z gatunku niemądrych.
Mam kilka kart dostępowych do różnych miejsc - czy mogę je nosić obok siebie? Swego czasu mówiono, że noszenie kart zbliżeniowych obok siebie może je uszkodzić, ale ile w tym prawdy?

Ewentualnie czy istnieje możliwość skopiowania takich kart na telefon?

#technologia #rfid #nfc
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ChrisClever: nie wiem czy uszkodzić. Bardziej sie "rozmagnesuja" i znowu je trzeba bedzie zakodować bo nie będą działały. Co do drugiego to nie wiem, choć się domyślam. Ale otwierając drzwi tagiem nfc w telefonie potencjalnie narażasz sie ochronie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EnderWiggin: dlatego napisałem to w cudzysłowie. W każdej firmie jakiej pracowałem ochrona tak tłumaczyła niedziałające karty. Co nie zmienia faktu, że masz rację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChrisClever: domyślam się, że mogą przysapać, że nie posługujesz się karta jak człowiek tylko otwierasz jakimś innym urządzeniem. Dla nich to tak jakbyś hackowal system
@ChrisClever:

Mam kilka kart dostępowych do różnych miejsc - czy mogę je nosić obok siebie?

Tak

Swego czasu mówiono, że noszenie kart zbliżeniowych obok siebie może je uszkodzić, ale ile w tym prawdy?

0 prawdy

Ewentualnie czy istnieje możliwość skopiowania takich kart na telefon?

Zależy od rodzaju karty, niektóre pracujące na zakresie 13,56 mHz da się skopiować (ale nie wszystkie!), bo taką masz antenę w telefonie. Jeżeli masz takie pracujące na