Wpis z mikrobloga

@buta-pren: nh-d15 max (prime95 przy smallest FFT) 80, w idle 33, ale jako, że nie ma cały czas idle to jest ok 50 st. non stop. Weź nowego użytkownika postaw i sprawdź jakie masz temperatury wtedy jak jest rzeczywiście idle, bo to albo przeglądarka jakieś skrypty przetwarza, a to Windows jakieś swoje gówna przetwarza...

Nie ma co psioczyć generalnie, bo przy tylu rdzeniach i mocy - nie ważne czy Intel czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buta-pren: chłodzenia BeQuiet są według mnie przereklamowane, a Ryzen 5800x to podobno najcieplejszy procesor z całej rodziny. Do niego wziąłbym Arctic Liquid Freezer II 280 albo 360 i zamontował z przesunięciem względem środka IHS. Od którejś rewizji, chyba 3 wszystko co potrzebne jest w zestawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buta-pren: trochę mnie dziwi czemu ludzie tak się pocą na temperatury cpu. Masz 75C i co? I #!$%@?. Nic ryzenowi się nie stanie, nawet jakby dobijało do 80C to też by się nie spalił. W większości to i tak peak - procesor stale tyle nie osiąga. Jakbys wiedzial jakie temperatury kręcą laptopowe bebechy to byś na zawał padł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buta-pren: bez problemu wytrzyma nawet dwukrotność tego. Procesor jest chyba najmniej awaryjnym i najbardziej wytrzymałym podzespołem. Ważne jest tylko żeby nie pracował z temp powyżej specyfikacji AMD (czyli 90C). A co do chłodzenia to mozesz pobawic się krzywą coolera cpu w biosie.