Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć mirki i mirabelki
Będę grać na #vr w #assettocorsa i inne co mają obsługę vr. Mam na oku thrustmaster t300 rs gt, t300 alcantara(akurat promocja w euro) lub logitecha g923. Która kierownice proponujecie dla początkującej? Lubię jeździć samochodem i chciałabym sobie pośmigać na vr właśnie.
#simracing
  • 15
@NeonowyDemon: chyba kazda z tych swietnie sie będzie spisywac, na yt jest sporo porownan bo to moze byc bardziej kwestia osobistych preferencji.

Ogolnie thrustmaster oferuje duzo bardziej rozwiniety ekosystem (akcesoria, dodatki, upgrade path) wiec jest wiecej mozliwosci ale i wiecej $$$. Logitech to taki buy and forget :)
@NeonowyDemon: T300 jest o wiele lepsza od Logitecha. Ma mechanizm na pasku, więc jest cichsza i bardziej precyzyjna. Samo koło (zwłaszcza Alcantara) też przyjemniejsze niż w Logitechu. Pedały porównywalne (i tak docelowo jest lepiej zmienić na coś z Load Cell, co najmniej T-LCM). Przy czym Thrusmaster to ogólnie większa loteria niż Logitech - zdarzają się problemy z awariami i spadkiem siły FFB w trakcie grania (grzeje się).

Jeśli Ci się nia
@NeonowyDemon: no to może 3. opcja: używane G25/G27 (stara konstrukcja, ale pancerna, do tego shifter w zestawie) żebyś zobaczył czy masz zajawkę. Jeśli tak, to kupisz sobie potem T300 (albo od razu DD np. Fanateca), sprawdzisz czy masz udany egzemplarz i jeśli tak to sprzedasz G25/G27 być może nawet bez straty, a jeśli będziesz musiał reklamować, to masz wciąż starą kierownicę do zabawy.
@DaxterPoker: Wczoraj włączyłam ac i dirta 3, w dircie działa shifter ale kierownica cóż... średnio. Za to w ac nie działa shifter pomimo ze działa w opcjach. Dziś zobaczę jeszcze acc czy tam działa wszystko.
ps. na vr ac wygląda średnio bo ma glicze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Decode: A no na razie dodatkowo kupiłam grida 2019 bo wspiera trueforce i ETS2. No i ETS2 na vr mi się najbardziej podoba : D. Jaka ta gra jest relaksująca. Widziałam w game passie jeszcze forze 4, to jak pogram w to co mam i mi się znudzi to zakupie ta forze. Ale AC i acc jakoś mi nie podeszło, nie mogę ustawić shiftera żeby działał( tak wybieram samochody z manualem)
@NeonowyDemon Na vr to jest nawet batman xd
Nigdy nie grałem

Z tych fajniejszych to jest podobno " Rick and Morty: Virtual Rick-Ality "
I " Gorn "

Wyścigowe gry to nie są, ale spodobać tez ci sie powinny :p
W Batmanie to moze byc chyba jazda w bat mobilu, ale to nie wiem