Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z wifi po połączeniu z routerem Zyxel, mianowicie kiedy mój laptop połączy się z siecią pojawia się informacja "Połączono, brak internetu", a jak łączę się przez ten sam router z telefonem to śmiga elegancko, sprawdzałem to z innym routerem w innym miejscu i mój laptop łączył się bezproblemowo, probowalem restartować sieć w laptopie jak i restart routera. Wydaje mi się, że trzeba coś poprzestawiać w tym routerze Zyxela ale nie wiem co :( pomoże ktoś?
#zyxel #router #wifi
  • 25
  • Odpowiedz
@chumojwazdziki: Od kiedy siedzę w branży nie widziałem laptopa który ma radio tylko 5GHz, nie opowiadaj bzdur.
@OazaSpokojuu: Za mało informacji, model routera, w jakiej technologii świadczona jest usługa? (adsl/vdsl/xPON) Kto jest dostawcą usługi? Komunikat "brak internetu" oznacza nic innego jak to że komputer połączył się przez radio do routera otrzymał IP a sam router nie ma dostępu do internetu - a dlaczego to już może być kilka powodów, np
  • Odpowiedz
@OazaSpokojuu: No to trzeba zrobić odpowiednią konfigurację w kilku krokach.
Łączysz się do wifi tego Zyxela
sprawdzasz jaki dostałeś adres bramy
wpisujesz go w przeglądarkę, logujesz się na router
Szukasz opcji do ustawiania adresu LAN tego routera i ustawiasz jakiś z dupy aby nie kolidował z adresami sieci dostawcy np 10.0.10.4.
Szukasz opcji serwera DHCP i wyłączasz go całkowicie.
Na tym etapie możesz sobie jeszcze skonfigurować nazwę sieci wifi i
  • Odpowiedz