Wpis z mikrobloga

mam lapka podłączonego do stacji dokującej via USB-C i mogę ustawić odświeżanie tylko 60Hz na monitorze (monitor podpięty do stacji display port - display port).
Kiedy podłączam monitor (DP - HDMI) bezpośrednio do lapka to mogę bezproblemowo ustawić 144Hz.

Pomysły jak wymusić 144Hz przy podłączeniu poprzez stację dokującą (Lenovo ThinkPad USB-C Dock Gen. 2)?

#pcmasterrace #pytanie #komputery #laptopy
  • 6
@wjt: tzn. liczyłem na to "ale rzeczywisty sygnał wideo będzie zależał od wyjścia systemu" :D

aktualizowałem FW tej stacji do najnowszego, ale to nic nie daje. Obecnie daje obraz dwoma DP na 2x full hd.
@wjt: o, ciekawostka bo teraz na to wpadłem - przy odłączeniu jednego monitora ten drugi można ustawić na 144hz. Czyli chyba stacja ma ograniczenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@carryON_:

tzn. liczyłem na to "ale rzeczywisty sygnał wideo będzie zależał od wyjścia systemu" :D

Też to zauważyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale szkoda, że działa inaczej niż myśleliśmy...

Jeśli zależy Ci na PD i jednocześnie chcesz przesyłać obraz przez USB-C to ze swojej strony mogę polecić coś takiego (są wersje z HDMI i DP): https://www.amazon.pl/gp/product/B084DW7MJ2?psc=1

U siebie mam taki problem, że wbudowany port HDMI tylko w
Kiedy podłączam monitor (DP - HDMI) bezpośrednio do lapka to mogę bezproblemowo ustawić 144Hz.


@carryON_: Ale tylko jeden monitor? Prawdopodobnie grafika Twojego laptopa i tak nie będzie w stanie wyświetlić 2x FHD 144Hz
@wjt: dzięki, pokukam na takiej przejściówki. Lipa z tymi 30Hz :/
@NaChMiNick: tylko jeden monitor u mnie ma wsparcie do 144Hz. Jeżeli jest podłączony jako jedyny - działa. Jak podłączam drugi (Full HD 60Hz) to już oba działają na 60Hz.