Wpis z mikrobloga

Mirki
Chcę sobie kupić klawiaturę do kompa
I znalazłem dwa modele, jednak nie wiem, którą ostatecznie wziąć
Obydwie Logitecha
G910 oraz G815. Korzystałem już z jednej G910 (musiałem zwrócić, uszkodzona). Ogólnie fajen klawiaturka, ale nie przepadam za jej przełącznikami. Dlatego zacząłem szukać innej i znalazłem właśnie G815. Niepokoi mnie troszkę brak podpórki pod nadgarstek, nie wiem też, co to w ogóle znaczy "niskoprofilowa" (prawdopodobnie jak każda inna firma wymyślają słowa, co by się lepiej sprzedawało xd). Poradzicie jakoś? Dzięki (ʘʘ)
#cwierkaczwrobla #klawiatura #klawiaturamechaniczna #logitech
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wrobel_1111: polecam r/mechanicalkeyboards. Nie wiem może się znasz. Ale ja byłem w szoku jaki to jest świat :o Jeśli Ci się nie spieszy to poświęć chwilę na FAQ tam na reddit. Za taką kasę to już jest fajny wybór np. Ducky.
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@pieskiezycie: W sumie to tego subreddita kojarzę tylko ze zdjęć - pokazówek, ale zerknę, dzięki
Jeśli chodzi o samą klikajdełkę, to nalegam na Logitecha, tak jakoś sprawdzony przez wiele osób w rodzinie, w tym mnie, i po prostu lubię tą markę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wrobel_1111: jak coś to te wszystkie logitechy to się tylko do śmieci nadają (zwłaszcza te na omron gamma zulu/romer-g), w Polsce niestety kijowy wybór jest i w zasadzie albo atax pro na gateronach albo ściąganie czegoś używalnego z zagranicy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahamuszek: hmmm to kto się zna? Co to switchy to myślę że dla kogoś kto nie jest specjalista switche cherry mx to najsensowniejszy wybór. Ale też jestem zdania że Logi to nie jest optymalny wybór w tej kwestii. Nie poruszając tematu estetyki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahamuszek: zacny!! I te analogi. Kto by przypuszczał.
No dobra a do 500-600 jest coś wartego uwagi?

Ps. Ten atax pro jakiś kosmicznie tani. Bałbym się :p
Jest jeszcze taki wireless krux neo pro, to jest ok?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieskiezycie: atax pro (ale tylko ten na gateronach) tani, ale tutaj jednogłośnie ogłoszony przez polskie community jako najlepsza budżetowa opcja z Polski.

Neo Pro ujdzie, ale jest przepłacony. Jak wchodzi kupowanie z zagranicy to są Leopoldy, co prawda papier ścierny w postaci cherry mxów, ale za to czołgi jak na współczesne klawy, ewentualnie Durgod K310/320 z ali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz jeszcze taniej to Fantech
  • Odpowiedz