Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam Mirków z #druk3d #drukarki3d
Kolejne pytanie z cyklu tryb wazy :)

Popełniłem taki oto wydruk, jednak jest sporo "stringing" jak na załączonym obrazku.
Testowałem extrusion multiplier na 0.9,rozne prędkości wydruku, temperatury i wciąż to samo. Macie jakieś sugestie?
Wołam kilka osób, które pomogły mi bardzo ostatnio, jeśli mam więcej nie wołać, dajcie znać. :)
Drukarka ender6
@hrumque @Felonious_Gru @Slodkie_Mango_Z_Ananasem @sirgorn
Pobierz 1.....2 - Witam Mirków z #druk3d #drukarki3d
Kolejne pytanie z cyklu tryb wazy :)

Po...
źródło: comment_1631210767TiD08LsHtTPq0Ajqe2RoCu.jpg
  • 12
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: to co ci wyszło, nie ma zupełnie nic wspólnego z typowym "stringing" wynikającym z retrakcji, temperatury itp.
To co ci wyszło - powstało bo masz brudną z filamentu dyszę, która "wlecze" za sobą pajęczynkę materiału. Oraz możliwe że sam materiał się "nitkuje" (tutaj to tylko już wina filamentu, ew można próbować temperaturą coś ratować)
I pomimo że dysza jechała po obrysie wazy - to im bliżej miala zrobić ruch typu
@hrumque: @bsl: pla+ nowka, dopiero rozpakowana, miala silica gel wewnatrz.
tez myslalem o nitkowaniu zwiazanym ze slabej jakosci materialem, wlasnie wrzucilem wydruk na inny rodzaj filamentu. sprawdze rowniez dysze, mialem pytac/czytac jakie sa objawy jej zabrudzenia itp. :)
panowie poratujcie prosze jakas fajna skondensowana wiedza na temat wydrukow/slicerow, nie chce mi sie ze strony na strone od tematu do tematu skakac, bardzo zmudna robota, bo mam wrazenie, ze jak zrobie
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: przede wszystkim - zmniejsz wymagania.
Załóż że wytwarzasz półprodukt, który musisz jeszcze i tak olecieć nożykiem, szczotką drucianą i skrobakiem, a potem pomalować podkładem i lakierem - to wtedy przestaniejsz się głupimi nitkami przejmować - bo 10x szybciej jest je usunąć (lub zignorować w wydrukach które nie są do gablotki) niż doktoryzować się, czemu powstają.

Podstawowym narzędziem druku3d są:
- szczotka drucianka (taka jak szczoteczka do zębów, ale z druciakiem)
Pobierz hrumque - @1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: przede wszystkim - zmniejsz wymagania. 
...
źródło: comment_1631212651xp9GrqS4cWzVOAYxWnANP5.jpg
@hrumque: wielkie dzieki, dokladnie tego szukalem, ale "gratownik" nie przyszedl mi do glowy.
mialem tez jednak nadzieje, ze wlasnie drukujac wazy, beda one niejako ozdoba same w sobie, jesli na przyklad wydrukuje je z fajnego filamentu (fakt, ta, ktora pokazywalem o poprzednim wpisie w ktorym odpowiedziales, wyszla znakomicie po zmianie softu na klippera).
EDIT: szczotka druciana do czyszczenia dyszy? (dostalem taka super cieniutka stalowa wykalaczke do przepychania, a do usuwania starego