Wpis z mikrobloga

@somebody: zgadzam się, nord locki są git. Ale mi chodzi o zwykłe połączenie śruba, nakrętka, podkładka zwykła, podkładka sprężysta vs taki sam zestaw bez podkładki sprężystej.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: pracowałem w dużym korpo projektując ładowarki kołowe i tam dosłownie nigdzie nikt nie używał podkładek sprężystych i nic się nie odkręcało. Z resztą nie bez powodu są podawane odpowiednie momenty dokręcania śrub
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo:
Ja ta sama branża (i te same maszyny), ale te drugie korpo i nie w Polsce ;) Czemu odszedłes?

A co do podkładek - w internecie można znaleźć masę dowodów potwierdzających co napisałeś. Nie spotkałem się by ktoś korzystał z Nordlocków w produkcji masowej pojazdów rolniczych / budowlanych, za drogo by wyszło ;)
  • Odpowiedz
@narwi: ja akurat byłem "consultantem" i nie dało się zarobić z tej pozycji (ludzie siedzący bezpośrednio w tej firmie grzeję latami swoje stanowiska, my jako "wypożyczeni" mieliśmy ciągle rotację).

Nie wiem o jakiej firmie mówisz, ja ta na V, a Ty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Wojtas_elo

Cat.

Domyśliłem się, że Volvo, bo w Polsce są praktycznie tylko 2 większe korpo, które mają biuro projektowe jeśli chodzi o maszyny budowlane - twoja firma i Dressta (dzisiaj juz LiuGong). Jest jeszcze Cat w Janowie Lubelskim, ale tam robią głównie same konstrukcje spawane.

Co do zarobków - trzeba było atakować Szwecję. Eskilstuna wydaje się być ciekawym miejscem ;)
  • Odpowiedz
@narwi: zgadza się, kilka osób już tak zrobiło i siedzi w Eskilstunie. Aczkolwiek u mnie średni angielski i poza tym to była moja pierwsza praca i chciałem się rozwijać jeszcze w innych dziedzinach.
Śmieszna sytuacja miała kiedyś u nas miejsce jak były prace budowlane i przyjechała koparka Volvo ale się popsuła i zastąpiła ją koparka Cat'a właśnie xD

A tak w temacie - czyli potwierdzasz, że srał pies podkładki sprężyste?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wojtas_elo
Wszystko się psuje ;)

Co do podkładek, nie widziałem ich ani u nas ani u konkurencji - muszę tylko zaznaczyć, że nie mam jakiejś specjalistycznej wiedzy w tym temacie, bo z typowej konstruktorki się wymixowałem zaraz po studiach. Chciałem się rozwijać właśnie w innych dziedzinach niż mechanika i dziś CADa otwieram od święta jak chcę sprawdzić czy mam dostęp do konektora pod maszyną (na codzień siedzę w hydraulice/softwarze).
  • Odpowiedz