Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kryptowaluty #pcmasterrace #kryptokoparki
Mam pytanie, mam 3080 z MSI, odpaliłem na próbę kopanie przez nicehash i temperatura VRamu ma 104 stopnie celcjusza po 10 minutach, ogólna temperatura wynosi 64°C. Prędkość kopania to 86,65 MH. Ogólnie próbuję na zwykłym kompie, ale jest zajawka na więcej ( ͡º ͜ʖ͡º). Moje pytania dwa to czy to wysoka temperatura VRamu? A drugie to dobrze wychodzi prędkość kopania? Kto kopie i może na jakiegoś telegramixa czy coś?
  • 19
@Rynia: Powinno być około 100MH, temp 104 stopnie dla gddr6x jest "normalna", fajnie gdyby było poniżej 100 stopni ale jak nie przekracza 110 też jako tako ujdzie.
Ogarnij na necie OC dla 3080 pod eth w afterburnerze ;)
@Rynia: jak wyżej 98-105MH w zależności od ustawień. 80C na pamięci nie przekraczaj bo ryzykujesz uszkodzenia. Mi po sporym OC dobija do 78C, tak jest to ustawione. Z początku też był problem bo karta źle poskładana w fabryce. Wymieniłem pady i pastę, dałem lepsze chłodzenie i nawiew na kartę z zewnątrz tak jak się to robi w kopalni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phenom85: @keton22: @tymyky: ogólnie podkręcanie przez Afterburnera nie powoduje utraty gwarancji? Wymiana termopadów też spowoduje brak gwarancji, a karta jest jeszcze świeża, poza tym z moimi zdolnościami manualnymi to ją uszkodzę
ogólnie podkręcanie przez Afterburnera nie powoduje utraty gwarancji?


@Rynia: nie ma tego jas stwierdzić i bardzo ciężko coś uszkodzić

Wymiana termopadów też spowoduje brak gwarancji


to racja ale zobacz sobie ile źle poskładanych kart przewija się przez reddita. Nawet na powietrzu RAM nie powinien się aż tak grzać.

serio 78?


@tymyky: serio, kwestia odpowiednich ustawień, przygotowania karty i nie posiadania obudowy piekarnika
@Phenom85: jakoś tak wychodzi że ludzie się chwalą sporą ilością Ampere z padniętą pamięcią po pół roku do roku. Może to błąd poznawczy bo działającymi się nie chwalą ale wychodzę z założenia że na zimne dmuchać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phenom85: @keton22: a jakie macie setup w Afterburnerze? To rozumiem, że nie kopiecie eth nicehashem tylko jakimś t rexem? Dzisiaj zdjąłem szkło z obudowy kompa i temperatury ramu na graficie nie dobija do czerwonego, ale dalej jest na żółtym, czyli mam #!$%@? termopady ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rynia: zrobiony undervolting tak jak do OC do tego RAM pogoniony na 10.5GHz (czy tam GT/s) i power limit skręcony tak żeby hashrate się zgadzał ale karta nie żarła za dużo. Dzięki temu jak nie kopię PL na 100% i można grać.
EDIT: t-rex i pool ethermine. 0 problemów póki co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: @tymyky: @Phenom85: pierwszy raz jak zacząłem kopanie to miałem ddrramy na czerwono, ponad 100 stopni, na drugi dzień zdjąłem szkło z obudowy z przodu i z tyłu i dołożyłem wiatrak na grafę i miałem stale na żółto. Wczoraj zmieniłem na ustawienia i jak dzisiaj ruszyłem z kopaniem to temperatura ramu rzadko idzie powyżej 94° C. Plus ta prędkość bliska 100 MH/s (
Rynia - @keton22: @tymyky: @Phenom85: pierwszy raz jak zacząłem kopanie to miałem ddr...

źródło: comment_1631452353f0CDBoxFOWdNEbs2zwSudt.jpg

Pobierz