Wpis z mikrobloga

@Kozajsza: @CzajnikZniszczenia: początek 2023 będzie okresem wyjątkowo zabawnych fikołów kucy, którzy będą niewiernym tłumaczyć że to bardzo dobrze, że Bosak staruje z list PiS i wspaniale w ten sposób spełnia ideały Konfederacji
  • Odpowiedz
początek 2023 będzie okresem wyjątkowo zabawnych fikołów kucy, którzy będą niewiernym tłumaczyć że to bardzo dobrze, że Bosak staruje z list PiS i wspaniale w ten sposób spełnia ideały Konfederacji


@Bover: jeżeli będę pamiętał to chętnie wrócę do tego komentarza i zweryfikuję rozwój sytuacji (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Gumaa: jakby co, to nie jest moja konkluzja związana z tym filmikiem. Zwiastowałem to już w momencie, gdy prowadził kampanię prezydencką.
A przyczyną będzie przede wszystkim wątpliwość, że Konfederacja przejdzie próg.
  • Odpowiedz
@Bover: ja tam również co do Bosaka i narodowców byłem podejrzliwy, ale dogadali się z Korwinem i na razie nic szczególnego nie odwalili.

Ja ich tam szanuje za próby znalezienia kompromisu w konfie. Pomimo widocznych różnic i "gwoździa w mózgu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gumaa: ale co masz na myśli mówiąc "kompromis"?

Ja szanuję w opór Bosaka i Winnickiego przede wszystkim za eleganckie wkomponowanie się w sejm i umiejętne kreowanie swojego wizerunku. Pomimo jakichś odpałów raz na jakiś czas, to nikt ich nie traktuje jak oszołomów, tylko jak poważnych polityków.
  • Odpowiedz
@Bover: korwinowcy i narodowcy różnią się w wielu kwestiach (i kilka lat temu walczyli ze sobą dosyć zawzięcie). Jednak udało im się w jakiś sposób dogadać i stworzyć ugrupowanie "ponad podziałami".

A czasami nawet przyjmują wspólną retorykę, pomimo różnych poglądów poszczególnych członków.

To nazywam "kompromisem" i za to ich szanuję. Takich ruchów ponad podziałami w tej naszej skłóconej Polsce zdecydowanie brakuje.
  • Odpowiedz