Wpis z mikrobloga

Ej @Moderacja możecie mi wytłumaczyć jak Minister Edukacji Kanady może się wypowiadać na tematy szczepionek skoro w Kanadzie nie istnieje w ogóle pozycją Ministra Edukacji ani nie istnieje nawet Ministerstwo Edukacji?

https://www.wykop.pl/link/6260539/comment/96021233/

I nie chodzi tu o to, że Ministerstwo Edukacji nazywa się jakoś inaczej, tylko po prostu o fakcie, że szkolnictwo jest w pełni w rękach samorządów, więc nie ma tam żadnego narodowego "Ministra Edukacji".

I to nie ja sobie tak twierdzę, tylko jak wół stoi to napisane na stronie rządu Kanady:

"Canada doesn’t have a federal department or national system of education."

"There is no ministry or department of education at the federal level."

Skoro odrzucacie zgłoszenie, to pewnie możecie mi wyjaśnić dlaczego dodający nie kłamie.

#neuropa #shitwykopsays #moderacjacontent #urojeniaprawakoidalne #bekazprawakow
rzep - Ej @Moderacja możecie mi wytłumaczyć jak Minister Edukacji Kanady może się wyp...

źródło: comment_1630844766XRANqUZiNTQvDTfHzVzLRA.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
jest ministrem edukacji? Jest. W Kanadzie? W Kanadzie.


@Nieszkodnik: Trzaskowski jest prezydentem? Jest. W Polsce? W Polsce.

Ergo, Trzaskowski jest Prezydentem Polski.

Czy ja napisałem, że jest ministrem edukacji Kanady? Nie. Musisz jeszcze potrenować czytanie ze zrozumieniem...


Podałeś linka do lokalnego urzędnika - ministra w samorządzie zajmującego się edukacją w jednej z prowincji. Nie jest on "Ministrem Edukacji Kanady" tak samo jak Trzaskowski nie jest Prezydentem Polski.
  • Odpowiedz
Podałeś linka do lokalnego urzędnika - ministra w samorządzie zajmującego się edukacją w jednej z prowincji.


@rzep: tylko widzisz, on ma tytuł Ministra Edukacji etc. i ma do tego Ministerstwo Edukacji etc. Czyli w Kanadzie istnieje co najmniej jeden oficjalny (strona gov) Minister Edukacji etc., nieprawdaż?
A Trzaskowski pełni funkcję prezydenta m.st. Warszawy - a nie prezydenta RP....
  • Odpowiedz
tylko widzisz, on ma tytuł Ministra Edukacji etc. i ma do tego Ministerstwo Edukacji etc.


@Nieszkodnik: Ma tytuł Ministra Edukacji lokalnej prowincji, a nie Kanady.

Tak samo jak Trzaskowski ma tytuł Prezydenta Warszawy a nie Polski.

Prościej Ci tego nie wytłumaczę bez kredek.
  • Odpowiedz
@void1984: jest ministrem edukacji czy nie jest?
Jest.
Jest w Kanadzie?
Jest.
Podział to co powiedział czy nie?
Powiedział.

Manipulacją to jest ten wpis.

Kanada jest federacją więc powinno być "minister edukacji w Kanadzie" i byłoby git. Gość jest ministrem edukacji państwa związkowego, państwowym urzędnikiem, reprezentuje aparat państwa i jego wypowiedź reprezentuje opinie rządu. Wniosek: kanadyjski rząd uważa, że dzieci należą do aparatu państwa.
  • Odpowiedz
@void1984: to trzeba było to poprawić, albo kazać poprawić a nie zdejmować całego znaleziska. Autor tego tu wpisu zrobił to nie dlatego, że był tam błąd tylko dlatego, że treść nie pasuje do jego ukochanej ideologii. Znalazł bruzdę, do której można się przyczepić i się przyczepił.
Tyle.
  • Odpowiedz