Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, chcę na swojej stronie postawionej na wordpressie zrobić rejestrację użytkowników (ale nie taką jak do panelu wordpressa), tylko z własnym wyglądem i w której przy zakładaniu konta od razu wpisuje się login, hasło i maila. Chodzi o to żeby zalogowani użytkownicy mieli możliwość komentowania artykułów, a w niedalekiej przyszłości też dawania plusów za komentarze i obserwowania tagów. Możecie poratować mnie jakimś artykułem/kursem jak to zrobić? #wordpress #php #webdesign #webdev #webmastering
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoonSquad: Można zrobić własny formularz rejestracji, jeśli w stopniu minimalnym ogarniasz PHP i HTML, m.in. przy wykorzystaniu funkcji wpcreateuser(). Pozostałe rzeczy również można wykonać na podstawie dokumentacji z codex.wordpress.org, ale nie wiem jak dużo pracy chcesz w to włożyć oraz na ile radzisz sobie z takimi rzeczami ;)
  • Odpowiedz
@Vealheim: dzięki wielkie:) pracy mogę włożyć dużo, jeśli chodzi o sam wygląd czyli html i css to ogarniam wszystko, a php tak na poziomie podstawowym, ale dużo rzeczy już sam zrobiłem do własnego szablonu:P
  • Odpowiedz
@parsiuk: a mi się wydaję, że ludzie ciągle lubią być anonimowi w internecie i nie każdy lubi podpisywać się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem pod swoimi komentarzami. A do tego rejestrowanie się na stronie zwiększa więź użytkownika z nią. Zresztą pracuję nad na tyle fajną stroną, w mojej opinii, że ludzie będą chętnie komentować po jakimś czasie więcej niż raz na Bóg wie jaki czas... Zastanawiam się nad tym ciągle
  • Odpowiedz