Wpis z mikrobloga

Dziś środa, jedni są podekscytowani że nowy patch wyszedł, inni że jest banner Raiden, a ja się cieszę że mam czas napisać drugą część omawiania Kamisato Ayaki, a więc dziś przejdziemy do broni i artefaktów.

Na początek lecą bronie, Ayaka potrzebuje dużo obrażeń, z tego powodu będę brał w większości pod uwagę bronie z dużymi obrażeniami, oraz atakiem, bądź krytami w substacie.
Z 5* możemy znaleźć takie bronie jak: Mistsplitter Reforged, Primordial Jade Cutter, Skyward Blade czy Summit Shaper

- Mistsplitter wyszedł wraz z Ayaką i jest on według mnie najlepszym wyborem jaki może być na takiego cryo dps'a. 674 ataku oraz 44% crit dmg mówi samo za siebie, dodatkowo Ayaka dostaje crit dmg z ascencji co bardziej faworyzuje ten wybór. Pasywka tej broni daje 12% elemental dmg bonus i dodatkowo zyskujemy stacki dające 8/16/28% elemental dmg bonus, a żeby je otrzymać należy spełniać warunki takie jak: normalne ataki, które zadają elemental dmg - Ayaka ma cryo ataki po użyciu jej sprintu, używanie Elemental Bursta - no oczywiste że warto używać, oraz kiedy mamy mniej niż 100% energii - koszt Bursta Ayaki to 80 energii więc trzeba trochę pozbierać jej. Jak wcześniej wspomniałem broń ta jest dla niej najlepszym wyborem, lecz jej dostępność może być problemem, ponieważ jest limitowana.

- Primodial Jade Cutter jest kolejną limitowaną bronią i jest to drugi najlepszy wybór z 5*. Posiada 542 ataku i 44% crit rate'a, jest do dobry wybór kiedy mamy problem z crit rate'm, nawet w permafreeze compie. Pasywka zwiększa hp o 20% oraz daję atak bonus bazujący na 1.2% maksymalnego hp Ayaki. Oznacza to, że jeżeli mamy kiepską sytuację z artefaktami, to warto zainwestować w substaty z hp, szczególnie jeśli jest się graczem na niskim poziomie, set z hp substatami i Jade Cutterem może okazać się bardzo dobry na początek, zanim przejdzie się na lepsze artefakty.

- Summit Shaper według mnie jest najgorszym wyborem z pozostałych limitowanych broni, ze względu na pasywkę, zwiększa moc tarczy o 20%, a trafienia zwiększają atak o 4% na 8 sekund, a kiedy jesteśmy chronieni przez tarczę bonus ten jest zwiększony o 100%. Jest tylko jeden problem - Ayaka nie ma tarczy, racja można użyć innych postaci z tarczą, ale jeżeli nie mamy takiej postaci jakimś cudem to tracimy sporo obrażeń. Poza tym to jest bardzo dobra broń, daje 608 ataku i prawie 50% ataku z substatu, jeżeli nie mamy innych limitowanych broni to warto tego używać wraz z postaciami z barierą, na przykład z Dioną.

- Skyward Blade jest pierwszym wyjątkiem, jest to nielimitowana broń i dlatego ją wrzucam tutaj, wszystkie 5* bronie są limitowane a Skyward Blade można trafić zarówno w bannerze z brońmi jak i na standardowym bannerze, ma 608 ataku i 55% energy recharge, czy jest to minus? Jeżeli nie mamy cryo baterii to jest bardziej plus, szybciej nabijemy Bursta i zobaczymy duże liczby. Pasywka daje 4% crit rate'a, oraz zwiększa prędkość poruszania się o 10%, zwiększa prędkość ataków o 10% oraz normalne i wzmocnione ataki zadają dodatkowe 20% obrażeń, wszystko to aktywuje się po użyciu Elemental Bursta. Jeżeli nie mamy innych broni to Skyward Sword będzie najlepszym wyborem.

Przechodząc do 4* mamy parę wyborów a są to: Amenoma Kageuchi, The Flute, The Black Sword, Royal Longsword czy Blackcliff Longsword

- Amenoma Kageuchi jest darmową bronią, którą można craftować u kowala. Posiada 454 ataku i 55% dodatkowego ataku z substatu. Pasywka pozwala na zbieranie stacków Succession Seed (max 3 stacki) po użyciu Elemental Skilla, po użyciu Bursta stacki zostają zużyte a po 2 sekundach dostajemy 6 energii za każdy stack. Jest to bardzo dobra broń dla początkujących, oraz f2p graczy, plus fakt że zwraca część bursta przy tych 3 stackach zdecydowanie pomaga.

- The Flute jest bardzo ciekawą bronią, posiada 510 ataku i 41% dodatkowego ataku, pasywka daję 1 Harmonic stack przy atakowaniu przeciwnika normalnymi atakami ,przy 5 stackach zadaje 100% atk dmg pobliskim przeciwnikom, jeżeli nie mamy prototypów na Kageuchi jest to dobra altrernatywa, choć wolę wciąż używać tą f2p broń ze względu na energy recharge po burście, jednak jeżeli mamy problem z obrażeniami to wydaje mi się że warto też dać tej broni szanse.

- The Black Sword jest bronią z battle passa, daje ona 510 ataku i 27,6% crit rate'a, zwiększa ona obrażenia podstawowych ataków o 20%,a dodatkowo leczy za 60% ataku kiedy trafi się kryta, jest to bardzo pożyteczna broń dla początkujących graczy ze względu na tą regenerację hp, dodatkowo przez to że posiada crit rate w substacie jest bardzo przystępną bronią, w przypadku małej ilosci crit rate'a z substatów.

- Royal Longsword tak samo jak The Flute ma 510 ataku i 41% ataku z substatu, jest on według mnie gorszy ze względu na pasywkę, przy trafieniu przeciwnika daję ona 8% crit rate'a, aż do 40%, a krytyczny cios resetuje pasywkę, jedni mogą powiedzieć że dodatkowy kryt jest spoko, ale w przypadku dobrych artefaktów z krytami warto jednak zainwestować w większą ilość obrażeń, jednak jeżeli nie mamy innych broni z tej puli nic nie stoi na przeszkodzie aby jej użyć.

- Blackcliff Longsword jest uznawany przeze mnie jako drugi najlepszy wybór, po Black Swordzie. 565 ataku i 37% crit dmg w połączeniu z dobrymi artefaktami z crit ratem robią robotę, Ayaka bardzo potrzebuje ataku, dlatego jej pasywka daje jej 12% ataku po pokonaniu przeciwnika na 30 sekund, oraz możemy mieć aż do 3 stacków tej pasywki, jest to bardzo dobra broń w jej przypadku w którą warto zainwestować, minusem jest fakt że znajduje się w sklepie Paimon, gdzie trzeba ją kupić za starglittery, które dostajemy za wishe.

No dobra bronie omówione, teraz czas na artefakty, w przypadku Ayaki wybór będzie bardzo zawężony ponieważ nadaje się tylko do teamów takich jak permafreeze czy melt comp. Weźmiemy dlatego pod uwagę tylko 1 set i alternatywę.

Najlepszym setem będzie dla niej Blizzard Strayer - daje jej 15% bonusu do cryo dmg posiadając 2 części, kiedy mamy 4 części tego setu dostajemy 20% crit rate'a kiedy atakujemy przeciwnika mającego status cryo na sobie, oraz dostajemy kolejne 20% kiedy przeciwnik jest zamrożony. Ayaka będąc cryo dpsem z bardzo szybkimi atakami, oraz dodatkowo będąca blisko przeciwnika ze względu na jej broń ma szansę mrozić przeciwników dzięki takim postaciom jak Xingqiu czy Mona. W takim wypadku ten set jest najlepszy kiedy chcemy grać Ayaką pod permafreeze.
Alternatywą będzie granie Ayaką w melt compie, jeżeli nie mamy Xingqiu czy Mony a mamy takie postacie jak Bennett czy Xiangling możemy zamienic 4pc Blizzard Strayer na 2pc Blizzard i 2pc atk/burst dmg set. 2 części Gladiatora czy Shimenawy dadzą nam bonus do ataku o 18%, jeżeli mamy mało ataku ten set jest warty użycia, jednak możemy też użyć 2 części z setu Noblesse które dają nam 20% obrażeń z Elemental Bursta, jest to według mnie lepsza alternatywa ze względu na reakcje jakie będą zachodziły używajac bursta Xiangling i Ayaki.

No i to chyba tyle, mam nadzieję że podałem wszystkie informacje i podzieliłem się swoją opinią na ten temat, a już w piątek omawianie teamów
#genshinimpact #poradnikikozumo
NepNepu - Dziś środa, jedni są podekscytowani że nowy patch wyszedł, inni że jest ban...

źródło: comment_1630520880DP68FXD8tXhYnG86ZEUXJb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz